Samsung Galaxy Note II oficiálně představen

Reklama

Samsung včera ve večerních hodinách představil na veletrhu IFA novou verzi Galaxy Note. Zařízení na pomezí mobilního telefonu a tabletu se dočkalo řady zajímavých vylepšení. Note II se objevuje přesně rok poté, co byl na stejném veletrhu představen jeho předchůdce.

Samsung GALAXY Note II je tenčí a lehčí, než jeho předchůdce (151 × 81 × 9 mm při hmotnosti 180 g), přesto však nabízí větší obrazovku. Díky tomu budou moci uživatelé pracovat na více úkonech najednou. Telefon je vybavený 5,55 palcovým (141 mm) HD Super AMOLED Plus displejem s poměrem stran 16:9, který by měl umožňovat lepší zážitek při sledování filmů.

Na hardwarovém výkonu si dal Samsung skutečně záležet. Nabízí vám 1,6GHz čtyřjádrový procesor, 2 GB RAM, Wi-Fi a HSPA+ nebo 4G LTE připojení a do výbavy dodal i nový operační systém Android 4.1 Jelly Bean. Ten se vyznačuje např. vylepšenou službou Google Now včetně nových funkcí, jako je kontextové vyhledávání. K dodání bude Note II v provedeních 16 GB, 32 GB a 64 GB, všechna lze rozšířit o paměťovou kartu microSD. Na cestách je zásadní také baterie s dostatečnou kapacitou 3100 mAh.

Samsung Galaxy Note II je vybavený 8Mpx fotoaparátem na zadní straně, na přední straně můžete využít 1.9 megapixelový fotoaparát s možností nahrávání videa v HD kvalitě. Fotoaparát je vybavený aplikacemi jako jsou Buddy Photo Share, Burst Shot a Best Photo, které byly představeny rovněž v modelu Galaxy S III.

Samsung Galaxy Note II je vybavený rovněž funkcí Smart Stay, která byla poprvé představena rovněž v modelu Samsung Galaxy S III. Funkce Smart stay rozpozná, jak telefon právě používáte – například zda čtete elektronickou knihu nebo brouzdáte po internetu. Přední kamera telefonu sleduje vaše oči a telefon automaticky ponechá jas displeje neztlumený, abyste mohli pohodlně číst.

Kromě funkcí z Galaxy S III ale výrobce zapracoval i na zlepšeném multitaskingu. Pop up Note umožní okamžitě otevřít aplikaci S Note jako pop-up okno kdekoliv na obrazovce. Můžete například sledovat fotbalový zápas, zatímco budete hledat ve statistikách hráčů informace o svém favoritovi. Nebo si můžete dělat poznámky, zatímco vám někdo bude dávat pokyny přes telefon. Další nová funkce Pop up Web vám dovolí otevřít internetový prohlížeč kdekoliv na displeji a vedle něj otevřít další webové okno, aniž byste mezi nimi museli přepínat.

Při sledování videa oceníte funkci Pop up play, díky které stiskem tlačítka přepnete obraz do „plovoucího okna“, kterým můžete libovolně posouvat po obrazovce, aniž byste ho vypínali.

Vypadá to tedy, že Samsung na novém modelu Note pracoval opravdu intenzivně a uživatele se snaží nalákat nejenom několika hardwarovými vylepšeními, ale i řadou dalších užitečných nástrojů, které využijete při samotné práci.

Telefon by se měl na trhu objevit na podzim letošního roku, cena zatím nebyla zveřejněna, ale pravděpodobně se nebude příliš lišit od nástupní ceny předchůdce, tj. 15 000 – 16 000 Kč.

Reklama