Samsung Galaxy Round: prohnutý, nikoli ohebný displej

Reklama

Samsung představil očekávaný mobil s prohnutým displejem, který je ovšem určen jen pro korejský trh. Lze ale předpokládat, že podobné modely se brzy objeví i v Evropě. Podívejte se, jak vypadá a co umí Samsung Galaxy Round, první prohnutý mobil v historii.

Oproti mnoha zavádějícím informacím se jedná o mobil s displejem prohnutým, nikoli ohebným, tzn. od výrobce nastavené prohnutí nemůžete nijak měnit. Z pohledu Samsungu jde o velmi logický krok. V září představil na veletrhu IFA televizory s prohnutou obrazovkou, nyní tedy stejným způsobem pokračuje i u mobilů a moc bych za to nedal, že již nyní pracuje na prohnutém tabletu.

Samsung_Galaxy_Round_01 Samsung_Galaxy_Round_02

Samsung Galaxy Round, jak se novinka jmenuje, má rozměry 151 × 80 × 8 mm, váží 154 g, pracuje v sítích LTE a je vybavena čtyřjádrovým procesorem s taktovací frekvencí 2,3 GHz. Pro běh operačního systému Android slouží paměť RAM s kapacitou 3 GB, dalších 32 GB máte k dispozici formou užvatelského úložiště. Galaxy Round dále podporuje paměťové karty microSD až do kapacity 64 GB.

Samsung_Galaxy_Round_03 Samsung_Galaxy_Round_08

Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx, dokáže zaostřovat pomocí autofokusu a kvalitu snímků zlepšovat bleskem. Čelní kamera určená pro videohovory se musela spokojit s rozlišením 2 Mpx. Co je na telefonu nejzajímavější je bezpochyby jeho 5,7″ prohnutý AMOLED displej, který se celým jménem se všemi tituly označuje jako Full HD Super Flexible AMOLED.

Samsung_Galaxy_Round_06 Samsung_Galaxy_Round_05

I když je Galaxy Round určen výhradně pro jihokorejský trh a v Česku se s ním tedy nesetkáme, nikdo mu už neupře, že byl prvním mobilem s prohnutým displejem. Další budou bezpochyby následovat, ať už se jedná o (na listopad ohlášené) prohnuté LG nebo jiné modely Samsung. Nastává zkrátka doba prohnutá.

Samsung_Galaxy_Round_07

Reklama