Kapitoly článku:
Rozměry, design, hardware, displej
Ovládání, pohotovostní displej
Telefonování, kontakty, zvukové „profily“
Telefonní adresář není nijak zvláštní. Vyhledávat můžete psaním jména, musíte ale napsat slovo od začátku. Např. se zadáním písmenek (T)omáš si telefon neporadí. Pohodlně se dá seznamem procházet i za pomocí boční lišty. Část kontaktů si můžete přidat mezi oblíbené, velmi dobře funguje i import a export záznamů z paměťové karty.
Zvuk při hovoru je trochu hlasitější než je obvyklé, dobře je tak rozumět i v hlučnějším prostředí.
Šikovně jsou zpracované protokoly o hovorech. Líbily se mi na nich především bohaté možnosti filtrování. Přijaté, zmeškané a volané jsou teprve začátek. Galaxy S III toho umí mnohem víc.
Při procházení bohatými nabídkami mobilu jsem tak trochu čekal, že před sebou mám konečně Android telefon se zvukovými profily, tak jak je znám ze starších telefonů Nokia. K tomu se ale prozatím Android stále nedopracoval. Galaxy S III nabízí pouze tichý režim, podrobně ale můžete pracovat s nastavením hlasitosti pro různé typy událostí. Velmi podrobně jsou zpracovány také vibrace. Na výběr jsou různé druhy, těm se dá měnit intenzita, nebo si nastavíte zcela vlastní originální vibrování přístroje.
Zprávy, e-maily
Že má Samsung díky velkému displeji pohodlnou klávesnici je vám asi jasné. Mě ale trochu zaskočilo, že mezi základní sadou znaků chybí čárka. Ta se nachází až mezi symboly, nebo se k ní dostanete delším podržením tečky. Odpočítávání znaků či přidání multimediálního obsahu už je klasika, telefon umí také dokončovat rozepsaná slova. Kromě klasického ťukání se dá využívat i psaní pomocí swype. Z méně obvyklých funkcí stojí za zmínku třeba možnost měnit podobu bublin v konverzaci nebo barvu displeje v pozadí.
E-maily mají stejnou podobu jako na jiných telefonech Android. Nadefinujete si buď vlastní schránku, nebo využijete služeb G-mailu.
Internetový prohlížeč, synchronizace, Dropbox, data
Prohlížení webu na 4,8“ HD displeji je skutečný zážitek. Samsung jej navíc vylepšuje možností využití pohybových gest, uživatelskou úpravou jasu displeje (především kvůli úspoře baterie), jakoukoliv stránku si také můžete uložit pro pozdější offline čtení. O bezproblémovém zobrazení veškerých stránek, možnosti otevření více oken nebo vytváření oblíbených položek snad ani nemá cenu mluvit. Zkrátka, Samsung Galaxy S III si s internetem rozumí skvěle.
Stejně bezproblémová je synchronizace. Hned od začátku můžete telefon synchronizovat s celou řadou služeb, na prvním místě je samozřejmě Gmail. Vybrat se dá, co konkrétně se má synchronizovat, jediným ťuknutím veškerou synchronizaci zastavíte.
V této souvislosti určitě stojí za to zmínit, že součástí telefon je také klient pro cloudové úložiště Dropbox. V něm můžete dva roky používat navýšenou kapacitu až 50 GB! Pokud Dropbox začnete využívat, počítejte s tím, že se vám do jedné jeho složky budou automaticky synchronizovat fotky pořízené telefonem. Tato funkce se ale dá pochopitelně vypnout.
Určitě vás také napadne, jestli telefon nějak nehlídá množství přenesených dat. Odpověď je samozřejmě kladná. V nastavení najdete položku Použití dat, která vám přesně ukáže, které aplikace a služby jsou datově nejnáročnější. Vše je rozděleno na standardní datové přenosy přes operátora nebo Wi-Fi. Vidíte také přesný časový úsek, kterého se měření týká. U jednotlivých služeb můžete množství přenášených dat omezit.
Doplňkové služby Samsungu
Doplňkovými službami výrobce se dá chápat jakékoliv podrobnější nastavení nad rámec standardního Androidu. A těch najdete v telefonu skutečně hodně. Už jsme také zmiňovali pohybové ovládání. Tím ale nabídka Samsungu nekončí, i když nás už tak chutné kousky nečekají.
Pod položkou Game Hub najdete logicky rozdělené hry podle kategorií. Po kliknutí na kteroukoliv z nich se dostanete do Samsung Apps, což je upravený obchod s aplikacemi. Některé hry a programy jsou zde zdarma, jiné placené. Každopádně byste měli mít o něco větší jistotu, že nenarazíte na nic závadného či nebezpečného. Standardní Google Play v telefonu ale samozřejmě nechybí.
Hodně propíranou funkcí je S Voice. Povídání ale zatím může probíhat jen v angličtině a na spoustu dotazů se i tak dozvíte odpověď I´m not sure what you mean… Do Siri má S Voice zatím hodně daleko a upřímně mi celé tohle povídání s telefonem připadá trochu mimo.
Kapitoly článku:
Rozměry, design, hardware, displej
Ovládání, pohotovostní displej