Samsung Galaxy S III Mini: sexy společník pro dámy [recenze]

Reklama

Fandíte Androidu, v kapse máte Galaxy S II nebo S III a manželka či přítelkyně chce nový mobil? Bez obav sáhněte po tomhle šikovném smartphonu, povedl se design, výkon hardwaru i výdrž na baterii.

Samsung Galaxy S III Mini dokáže pořádně vířit vodu v rybníku smartphonů s displejem do 4 palců. Právě velikost mobilu s ladnými tvary a ještě dostupností v barevných krytech z něj dělá zajímavý tip ke koupi především pro dámy. Ke koupi jsou mobily s květinovými motivy (edice La Fleur), v keramicky bílém odstínu, v modré, černé, testované červené.

Samsung Galaxy S III Mini ve zkratce

  • Příjemné rozměry a hmotnost
  • Barevné varianty
  • Super AMOLED displej a Gorila Glass
  • Rychlý chod systému Android 4.1 s TouchWiz nadstavbou
  • Dobrá výdrž baterie
  • Nechybí NFC
  • Bez notifikační diody, čidla osvětlení, spouště fotoaparátu

Samsung Galaxy S III Mini

Rozměry: 122 × 63 × 10 mm, 112 g
Displej: 4″, 480 × 800 bodů, 16 mil barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 2 jádra, 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung i8190 Galaxy S III mini v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Konstrukce

Zaoblený a plastový tvar konstrukce padne do dlaně dokonale, na dobré hodnotě se udržela hmotnost 112 g. Díky použitému Gorilla Glass na displeji je mobil hodně pevný a nejde jej nijak prohnout. Hlavní roli na přední straně tedy má 4palcový displej s nižším rozlišením 480 × 800 bodů. Stesky po lepším rozlišení nejsou důležité, tento displej ukazuje solidní obraz i tak.

SamsungGalaxyS3Mini_1SamsungGalaxyS3Mini_2

Nad displejem vykukuje čidlo vzdálenost a přední kamera, na čidlo osvětlení se bohužel zapomnělo. Počítejte tak s manuálním nastavením jasu v menu. I tak na maximální hodnotu jasu na slunci moc neuvidíte. Technologie Super AMOLED zaručuje ostré barvy a kvalitní podání černé, tady bez připomínek. Jestli chcete telefon s informační diodou, tak musíte jít jinam.

SamsungGalaxyS3Mini_4SamsungGalaxyS3Mini_3

Pod displejem je jasně vidět jedno (nepodsvětlené) tlačítko pro zobrazení hlavního pohotovostního displeje, po jeho stranách se v našem případě červeně rozsvítí senzorová tlačítka. Na světle moc vidět nejsou, raději bych byl, kdyby zářila bílou barvou. Ta červená není moc kontrastní. Délku podsvícení lze upravit, osobně jsem zvolil svícení bez přerušení, aby stále nepohasínala při čtení displeje.

SamsungGalaxyS3Mini_5SamsungGalaxyS3Mini_6

Ladné tvary konstrukce obsahují jen minimum tlačítek po stranách, vlevo je tak dvojtlačítko hlasitosti. Je dost tenké, ale dá se na to zvyknout. Naproti je pak pouze zámek mobilu, takovou spoušť na focení hledám marně. Přitom místa na ni je spousta.

SamsungGalaxyS3Mini_7SamsungGalaxyS3Mini_8

Sluchátka se zapojí nahoře do 3,5mm jacku a dobíjecí microUSB slot je naopak vespod. To umístění je asi lepší, jelikož při dobíjení zle s telefonem pohodlně volat. Telefon se viditelně upatlává hlavně na zadním krytu. Jeho hladký povrch se po pár dnech používání viditelně obohatil o vlasové škrábance z pokládání na stole.

SamsungGalaxyS3Mini_9SamsungGalaxyS3Mini_10

Pěkně v ose krytu se umístil snímač fotoaparátu 5 Mpx s LED bleskem a podpisem výrobce. Společnost doplňuje hlasitý reproduktor s výrazným projevem a mřížkou. Tenký plastový kryt na své místě drží spolehlivě, i když někteří majitelé na internetu píší, že po týdnech používání může začít povrzávat.

SamsungGalaxyS3Mini_11

Pod krytem je přístupný slot na SIM klasických rozměrů, až pod baterií s kapacitou 1 500 mAh najdete slot microSDHC karet. Telefon mne příjemně překvapil ohledně výdrže, není problém s datovými přenosy a klasickým provozem vydržet dva dny bez dobíjení.

Systém, funkce

Malý Samsung obsahuje kvalitní funkční výbavu, o tom není pochyb. Z datové konektivity nechybí nic podstatného, dokonce ani NFC. Vestavěný systém Android 4.1 je tradičně doplněný o nadstavbu TouchWiz s bohatými možnosti úpravy dle libosti. Systém a aplikace pohání dvoujádrový 1GHz procesor a 1 GB RAM. Prostředí telefonu mne potěšilo hladkým chodem, nikdy se necukala grafika, animované přechody, tohle vše má výrobce odladěné. Telefon obsahuje 8 GB vnitřní paměti, v reálu zbývá na využití 4,55 GB.

SamsungGalaxyS3Mini_displej_1SamsungGalaxyS3Mini_displej_2SamsungGalaxyS3Mini_displej_4SamsungGalaxyS3Mini_displej_3SamsungGalaxyS3Mini_displej_5

Výrobce to s přátelským přístupem k uživateli myslel vážně a tak si lze upravit již zamykací obrazovku se zkratkami oblíbených aplikací. Funguje vysouvání informační lišty, kde najdete přepínače datových přenosů, otáčení displeje, přepnutí do úsporného režimu apod. Také se dá zapnout procentuální stav baterie. Odtud snadno vstoupíte do nastavení, kde třeba upravíte velikostí písma, na našich screenshotech je nastaveno velké písmo. Změnit lze i font.

SamsungGalaxyS3Mini_displej_6SamsungGalaxyS3Mini_displej_7SamsungGalaxyS3Mini_displej_8SamsungGalaxyS3Mini_displej_9SamsungGalaxyS3Mini_displej_10

Upravit se dá tapeta zamykací obrazovky a pohotovostního displeje odděleně. Základní výbava obsahuje lištu zástupců u spodního okraje displeje. Také lze změnit. Mezi displeji se dá snadno listovat stále dokola, snadno doplníte widgety a zástupci aplikací.

SamsungGalaxyS3Mini_displej_11SamsungGalaxyS3Mini_displej_12SamsungGalaxyS3Mini_displej_13SamsungGalaxyS3Mini_displej_14

Hodí se již předinstalované zobrazení počtu aktivních aplikací, pak je můžete postupně nebo najednou vypnout. Na výběr máte několik druhů hodin, nechybí widget počasí Accuweather, další věci samozřejmě doinstalujete.

SamsungGalaxyS3Mini_displej_16SamsungGalaxyS3Mini_displej_17SamsungGalaxyS3Mini_displej_18SamsungGalaxyS3Mini_displej_15

V hlavní nabídce si můžete zapnout pohled jen na stažené aplikace. Ikony se dají přeskládat do vlastní tabulky nebo seznamu. S mobilem si budete rozumět s organizací času, poslechem hudby i sledování filmů, nechybí FM rádio a slušný fotoaparát.

SamsungGalaxyS3Mini_displej_22SamsungGalaxyS3Mini_displej_21SamsungGalaxyS3Mini_displej_20SamsungGalaxyS3Mini_displej_19

Telefon je vybaven 5Mpx snímačem s podporou HD videa se 30 snímky za sekundu, nechybí LED blesk a autofokus. Fotky a video vypadají obstojně, podívejte se na ukázky, pokračování fotogalerie v tomto článku.

 

Ukázkové HD video

Závěr

Sympatický telefon má dostačující hardware, svižný systém a chod aplikací včetně her. Konstrukce telefonu postrádá hardwarovou spoušť. S malým Samsungem si užijete všech datových přenosů, spokojeni byste měli být s výdrží.

Reklama