Samsung Galaxy S III oficiálně

Reklama

Samsung právě představil svoji novou vlajkovou loď, model Galaxy S III. Podívejte se na oficiální fotky a technické specifikace. Článek postupně aktualizujeme.

V Londýně se právě představuje nový mobilní telefon Samsung Galaxy S III. Bezesporu se jedná o jeden z nejočekávanějších přístrojů letošního roku. Navazuje na velmi úspěšné předchůdce, výbavou by je ale měl naprosto převyšovat. Jedná se o nejlépe vybavený telefon současnosti?

Některé parametry se prozradily ještě před představením, oficiální informace ale výrobce uvolnil až nyní. Kromě lehce změněného designu je už také jasné, že telefon bude dostupný ve více barevných variantách. Na začátku prodeje se bude jednat o dvě, postupně by se ale měly objevovat i další. Je zajímavé, že zatím nikdo oficiálně nepotvrdil vlastnosti procesoru a operační paměti. Tyto údaje úplně chybí v tiskové zprávě i oficiálních informacích na webu výrobce.

Technické specifikace: 

 • Rozměry: 137 × 71 × 8,6 mm, 133 g
 • Displej: 4,8“, Super AMOLED, 1280 × 720 bodů, tvrzené sklo
 • Operační systém: Android 4.0, grafická nástavba TouchWiz
 • Multimédia: hlavní 8 Mpx, autofocus; přední 1,2Mpx kamera s HD videem, fullHD video
 • Paměť: 16/32 GB (bude uvedena i 64 GB verze), paměťové karty do kapacity 64 GB
 • Datové přenosy: GPRS, EDGE, HSPA+
 • Připojení: bluetooth, Wi_fi a/b/g/n, NFC
 • GPS: ano, navíc podpora systému Glonass
 • Baterie: 2100 mAh, telefon bude zvládat bezdrátové nabíjení
 • Procesor: 4× 1,4GHz, Samsung Exynos
 • Operační paměť: 1 GB RAM

 

Hardwarové specifikace ale zdaleka nejsou vše a tak se může Galaxy S III chlubit i celou řadou nových zajímavých funkcí. První z nich je Smart Stay. Tato funkce rozpozná, jak telefon právě používáte – například zda čtete elektronickou knihu nebo brouzdáte po internetu. Přední kamera telefonu sleduje vaše oči a telefon automaticky ponechá jas displeje neztlumený, abyste mohli pohodlně číst.

GALAXY S III je vybaven také funkcí pokročilého rozpoznávání hlasu S Voice, takže je schopen naslouchat vašim povelům a reagovat na ně. Povely zatím nejsou k dispozici v češtině, ale schopnosti S Voice vypadají opravdu zajímavě. Když se na telefonu GALAXY S III například spustí budík, a vy byste si raději ještě chviličku přispali, stačí říci „ztišit“.

Kromě toho, že Samsung GALAXY S III dokáže rozpoznat vaši tvář a hlas, rozpozná také vaše pohyby, takže je můžete použít k ovládání přístroje. Pokud někomu píšete zprávu a během psaní se rozhodnete, že dotyčnému raději zavoláte, stačí přiložit telefon k uchu a funkce „Direct call“ vytočí potřebné číslo. Díky funkci Smart alert vás GALAXY S III také zbaví starostí s kontrolou zmeškaných zpráv nebo hovorů. Když telefon po nějaké době nečinnosti vezmete do ruky, začne vibrovat, aby vás upozornil na vše, co jste zmeškali.

Zajímavě zní i nová funkce pro sdílení S Beam, která je zdokonalením technologie Android Beam a umožňuje odeslat film o velikosti 1 GB během tří minut pouhým přiblížením k dalšímu telefonu GALAXY S III. Přenášet můžete například i hudbu – během pouhých tří sekund odeslat hudební soubor o velikosti 10 MB, a to vše bez nutnosti použití Wi-Fi či mobilního signálu. Funkce Buddy photo share umožňuje jednoduše a přímo z fotogalerie sdílet fotografii současně se všemi přáteli, kteří jsou na fotografii zachyceni.

Další zajímavosti se týkají multimédií. Telefon přináší funkci Pop up play, která vám umožní kdekoli na obrazovce přehrávat video a zároveň spouštět jiné úkoly. Osmimegapixelový fotoaparát je vybaven závěrkou s nulovým zpožděním – obraz, který vidíte, je obraz, který pořídíte. Díky funkci Burst shot zachytíte sérii dvaceti po sobě jdoucích snímků, a Best photo za vás zvolí nejlepší z osmi fotografií. Funkce Buddy photo share umožňuje jednoduše a přímo z fotogalerie sdílet fotografii současně se všemi přáteli, kteří jsou na fotografii zachyceni.

Samsung GALAXY S III bude k dostání od konce května v Evropě, poté se začne prodávat i na dalších světových trzích. V České republice bude Samsung GALAXY S III v prodeji od 4. června.

 

Reklama