Samsung Galaxy S III: tipy pro používání

Reklama

Samsung Galaxy S III už je v prodeji a těší se nebývale velkému zájmu. Ideální čas odhalit k telefonu několik zajímavých tipů a triků, které vám zpříjemní jeho používání.

Přečtěte si další články o Samsungu Galaxy S III

Představení

Příslušenství

Ukázkové fotky a video

Srovnání s Galaxy S II

Chce to trochu cviku, ale výsuvnou lištu z pohotovostního displeje můžete vyvolat třeba i během hraní hry s displejem na šířku. Jezděte prstem od okraje displeje, ze strany, kde je umístěné zapínací tlačítko.

Rozhodně si stáhněte aplikace Light Flow. Umožní vám nastavit podrobné úpravy chování notifikační diody.

Hlídejte si kapacitu baterie, telefon nabízí několik režimů její úspory. V nastavení také můžete zapnout číselné zobrazení jejího stavu.

Různá pohybová gesta se nenacházejí pouze v menu Nastavení, speciality objevíte třeba u internetového prohlížeče nebo zpráv.

Z prostředí hlavní nabídky se dají snadno ukrývat a odinstalovat aplikace. Stačí zde ťuknout na tlačítko nastavení.

Samsung Galaxy S III 16 GB

Rozměry: 137 × 71 × 9 mm, 133 g
Displej: 4,8″, 1280 × 720 bodů, 16 mil barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 4 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack HDMI
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung i9100 Galaxy S II v českých e-shopech: 8 690 Kč – 19 081 Kč (Zdroj: Heureka.cz, 2.7.2012)

Datové přenosy nejrychleji zakážete delším stiskem vypínacího tlačítka.

Když si zobrazíte náhled všech obrazovek, můžete určit, která z nich bude brána jako domovská. Stačí v jejím rohu zatrhnout symbol domečku.

Když upravujete hlasitost bočními klávesami, všimněte si na stupnici symbolu Nastavení. Úpravu hlasitosti můžete takto podstatně zpřesnit.

Nezapomeňte, že telefon vám umožňuje nastavit, které ikonky budete mít naskládány v dolním pruhu pohotovostního displeje i zamčené obrazovky. V prvním případě stačí ikonku přetáhnout, v druhém případě vše provádíte v Nastavení, Zabezpečení.

Tamtéž objevíte trik pro rychlejší spuštění fotoaparátu. Stačí zmáčknout odemykací tlačítko, na displeji stále držet prst a mobilem otočit, jako byste chtěli začít fotit. A fotoaparát se rozjede. Tato funkce je standardně deaktivována, tak si ji v Nastavení, Zabezpečení nezapomeňte zapnout.

V telefonu sice nechybí Google Play, určitě se ale podívejte také do Samsung Apps, kde na vás čekají některé speciální aplikace. Výborný je třeba editor fotek, přehled běžících aplikací, aplikace pro elektronické čtení a mnoho dalšího.

Screenshot pořídíte pohybovým gestem, to nám ale příliš nefungovalo. Druhý způsob je známý už z Galaxy S II, středovou klávesu a vypínací tlačítko ovšem musíte podržet asi sekundu a teprve poté se vytvoří obrázek displeje.

Při sledování videa se dá zamknout displej, aby nereagoval na dotyky. Prostě jen zmáčkněte zamykací tlačítko, obraz zůstane.

V seznamu kontaktů můžete po kterémkoliv jméně přejet zleva doprava nebo obráceně. Vyvoláte tím hovor nebo SMS.

Přehled běžících aplikací vyvoláte delším podržením středového tlačítka. Dole na obrazovce se pak nachází tlačítko pro vstup do správce aplikací.

V Galerii můžete používat funkci, která pojmenuje obličeje všech osob na fotkách. Taková fotka se pak dá sdílet pouze s osobami, které jste předtím označili (volba Sdílet fotografii kamaráda).

Reklama