Samsung Galaxy S10+ patří na vrchol [recenze]

Reklama

Po všech stránkách dobře vybavený, designově stylový a navíc se skvělým fotoaparátem. Špičkový model Samsungu potěší čtečkou otisků v displeji, který nabízí neuvěřitelně kvalitní obraz. Jak mobil obstál při testování?

Samsung Galaxy S10+ se právem řadí mezi top telefony na trhu, dokazuje to nejen mocnými parametry, ale také reálným výkonem a zásobou skvělých funkcí. Testovaná varianta s 1258GB vnitřní pamětí vyjde na 25 990 Kč. Stylový roztažený displej s velikostí 6,4 palců ovládl téměř celou přední stranu mobilu a to včetně jeho hran po stranách. A co víc, v pravém horním rohu najdete dvojitý „průstřel“ pro přední fotoaparáty. Ten se dá využít kreativně třeba vhodnou tapetou.

Necelých 8 mm tenký telefon s hmotností 175 g udělá radost designovým fajnšmakerům, námi testovaná bílá varianta házela lehce barevné odlesky na všechny strany, podobně jako perleť v mušlích. Přední strana má hlavní roli díky poprvé použitému displeji Dynamic AMOLED (obsadil přes 93 % strany!), pod nímž je rovněž premiérově umístěna ultrazvuková čtečka otisků prstů. Na zádech tak nesídlí tradiční ploška čtečky jako u jiných modelů. Pevnost celého telefonu ještě potvrzuje ochranné sklo Gorilla glass 6 na displeji, samotná čtečka v displeji pak funguje bezproblémově. Velkou pochvalu sklidí odolnost proti vniknutí vody a prachu dle normy krytí IP68!

Telefon nenabízí informační LED, ale lepší je určitě aktivace Always-on displeje pro trvalé zobrazení hodin a ikon nových událostí. Další výbava konstrukce je už tradičnější, boky obsahují tlačítka, která následují stříbrný odstín. Vpravo je poněkud výše umístý zámek mobilu, na její polohu výše jsem si snad nikdy nezvykl, je nutné prsty více natáhnout nebo si telefon v ruce posunout, aby se ovládala pohodlně. Levý bok dostal ovládání hlasitosti a tlačítko asistenta Bixby. Pro nanoSIM kartu je určen šuplík na horní straně, využít lze pozici microSD karty, nebo místo ní použít druhou SIM.

Pod povrchem bydlí 4 100mAh akumulátor, který spoléhá na USB-C dobíjení, dobře funguje i bezdrátové nabíjení dle standardu nabíječek Qi. Naopak může i energii rozdávat, řes dobíjet se dají chytré hodinky nebo jiná zařízení, stačí je přiložit a zapnout v menu. Sluchátka nepřišla o 3,5mm jack, kvalitu i hlasitost výstupu hodnotím na jedničku. Totéž platí pro sluchátko mobilu na hovory, dobře pracují mikrofony na hovory v klidném i rušném prostředí. Záda telefonu, tam má zase hlavní roli modul s nezbytnými objektivy a dokonce měřičem tepu. Telefon se spoléhá na tři fotoaparáty – 12 Mpx hlavní, 12 Mpx teleobjektiv a 16 Mpx širokoúhlý. Samozřejmostí je optická stabilizace, podpora 4K videa, včetně umělé inteligence pro co nejlepší záběry.

Systém Android 9 spoléhá na mocný výkon procesor s 8jádry s výkonem až 3 GHz, kterým dělá doprovod 8 GB RAM. Testovaná varianta nabídla 128 GB vnitřní paměti, koupíte i 512 MB a 1 TB. Telefon přehraje a spustí jakoukoliv aplikaci, video či náročnou hru bez mrknutí oka, tenhle Samsung na slabém výkonu nikdy nenachytáte.

Prostředí Androidu s grafickou nadstavbou umožňuje spoustu usnadnění ovládání gesty, dvoj a trojkliky, záleží, jak si vše osvojíte. Prostředí na pozadí optimalizuje umělá inteligence, takže se přizpůsobuje potřebám a častým funkcím pro uživatele.

Telefon je velmi vhodný pro focení venku i uvnitř, za různých světelných podmínek, nikdy nezklame. V aplikaci fotoaparátu lze jednoduše přepínat mezi širokými i běžnými záběry, pohodlně zoomovat a fotit. Dále se nabízí okamžité filtry pro focení, telefon podává věrné barvy a zachycuje hloubku.

Závěr

Samsung Galaxy S10+ je nepochybně jeden z nejlepších telefonu na trhu. Velký displej podává naprosto doknalý obraz ve tmě i na přímém slunci, fotoaparáty pracují na jedničku včetně záznamu videa, velkou pochvalu sklidí nekompromisní výkon hardwaru. Spousta dalších funkcí a možností v menu mobilu pak výborný dojem jen zdůrazňují.

Samsung Galaxy S10+ fotogalerie

Foto uvnitř

Foto venku

4K video

 

Reklama