Samsung Galaxy S21 FE 5G – ten se povedl [recenze]

Reklama

Velmi dobře vybavený telefon je levnější variantou top modelu S21. I tak nabízí kvalitní skladbu hardwaru, nechybí odolnost IP68, 120Hz AMOLED displej se čtečkou otisků i výkonný fotoaparát.

Samsung Galaxy S21 FE 5G lze koupit ve 4 barevných provedeních, kromě černé ještě v bílé, zelené a fialové s cenou od 18 990 Kč (Smarty.cz). Jde o telefon Fan Edition, tedy s výbavou na přání fanoušků značky. Ve všech případech se setkáte s plastovými zády, která nechytají otisky a propouští energii pro bezdrátové nabíjení. Telefon v krabici postrádá nabíječku, s tím počítejte, maximálně pak podporuje 25W rychlonabíjení. Konkurence umí i několikrát více, no tady můžete sáhnout i po Qi bezdrátovém s maximem 15 W. Dobrou zprávou je přítomnost IP68 krytí proti vniknutí vodě a prachu, v dešti nebo sněžení tak budete bez obav.

Plastové tělo mobilu je příjemně tenké a padne skvěle do ruky díky tloušťce pod 8 mm. Hmotnost 177 g je takto dobře vybavený stroj skvělou hodnotou. Vepředu má hlavní slovo AMOLED displej 6,4 palců s podporou Always on funkce, obraz displeje je prvotřídní s věrnými barvami a jasem. Pochválím i rychlou čtečku otisků prstů v jeho spodní části, maximem je 120Hz frekvence pro hraní her a plynulé animace (lze mít trvale úsporných 60 Hz). Mobil koupíte v kombinaci 8 GB RAM/256 GB paměti nebo 6 GB RAM/128 GB paměti, dobré myslet na to, že Samsung neumožní vložení microSD karty.

Jeden bok mobilu je zcela prázdný, napravo je pak zámek mobilu a ovládání hlasitosti. Připojení sluchátek je možné jen přes USB-C dole a redukcí na 3,5mm jack, dobře funguje bezdrátové spojení s bluetooth sluchátky. V těle mobilu se používá 4 500mAh baterie, která umí také reverzně dobít třeba sluchátka. Výdrž mobilu je na jistotu jednodenní, záleží na využití, pokud se uskromníte, dáte i dva dny na jedno nabití se skoro běžným provozem. Doporučím řešit nastavení jasu displeje, sníže frekvence, nehrát hry a nefotit…

Android 12 podporuje využití dualSIM, které vložíte do šuplíčku. Systém pohání Qualcomm Snapdragon 888 s podporou 5G sítí, odezva systému je prvotřídní, i když zažijete i lehké přehřívání na zádech. Samsung podporuje rozšíření pracovní plochy platformou DeX a mobil použít jako počítač.

Pro focení je připraven 12Mpx hlavní snímač, 12Mpx širokohlý a 8Mpx teleobjektiv. Telefon fotí svižně s automatickým nastavením a výběrem scény, pomáhá AI. Video podporuje až 4K 60 sn./s, video je skvěle stabilní a ostré.z

Závěr

Samsung Galaxy S21 FE 5G je kvalitní společníkem pro běžné používání i pokročilé focení a natáčení. Nezklame v datových přenosech, rychlosti odezvy, celkovým výkonem. S takovým telefonem můžete vydržet spokojení i několik roků.

Samsung Galaxy S21 FE 5G – fotogalerie

hlavní snímač – širokoúhlý – teleobjektiv

hlavní snímač – širokoúhlý – teleobjektiv

Samsung Galaxy S21 FE 5G – 1080p 60 sn./s.

Reklama