Samsung Galaxy S4 Active: odolný bojovník [recenze]

Reklama

Outdoorový klon vlajkové lodi Galaxy S4 nabízí možnost společné koupele i řádění na písečné pláži. Díky těsnění se dovnitř nedostane ani kapka vody, ani zrníčko prachu.

Samsung Galaxy S4 Active

Rozměry: 140 × 71 × 9 mm, 151 g
Displej: 5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1900 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung i9295 Galaxy S4 Active v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Šedý telefon Galaxy Active S4 na první pohled maskuje svoji odolnost dle krytí IP67. Není přehnaně veliký, obrněný nebo jinak vylepšený. Zkrátka je „jen“ dobře utěsněný a vodu zadrží těsnění na vnitřní straně zadního krytu. Voda se nedostane ani přes odhalený 3,5mm jack nahoře.

Postřehy ke Galaxy S4 Active:

  • Podobná cena jako normální Galaxy S4
  • Horší výbava než u Galaxy S4
  • Hardwarová nepodsvícená tlačítka pod displejem
  • Možná příliš plastový a laciný vzhled konstrukce
  • Bílé příslušenství k tmavému telefonu v balení
  • Zadní kryt stačí zacvaknout

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Obsah balení, konstrukce

Výrobce prodává šedý telefon a v krabičce najdete bílé příslušenství. Z krabičky tak vytáhnete slušná sluchátka, nabíječku a oddělený microUSB kabel. Telefon je dost těžký s 151 g, tloušťka se ještě vešla na 9 mm. Hlavní roli hraje 5palcový displej, který je však jen s TFT technologií. Galaxy S4 má Super AMOLED s ještě lepším obrazem. I tak nabízí TFT LCD kvalitní obraz s fullHD rozlišením.

SamsungGalaxyS4Active_1SamsungGalaxyS4Active_10

Nad displejem je vidět jasná LED pro indikaci událostí. Její svit je hodně silný, v noci je dobré mobil raději otočit, aby vás blikáním nebudil.

SamsungGalaxyS4Active_2SamsungGalaxyS4Active_3SamsungGalaxyS4Active_4SamsungGalaxyS4Active_5

Displej chrání Gorilla Glass proti poškrábání, dobře funguje automatické podsvícení. Pro přesné ovládání jsou nachystána tři klasická tlačítka pod displejem. Bohužel nejsou podsvícená, to bych u takto drahého telefonu asi nečekal. Bok telefonu se leskne rámečkem, vlevo obsahuje ovladač hlasitosti, napravo pak zámek. Tlačítka jsou povrchově zdrsněna, kopírují tak texturu zadního krytu. Alespoň nějaký designérský pokus, jak tento přístroj oživit.

SamsungGalaxyS4Active_6SamsungGalaxyS4Active_7SamsungGalaxyS4Active_8SamsungGalaxyS4Active_11

Ve spodní části se uprostřed nachází microUSB konektor pod přichycenou krytkou. Na svém místě drží spolehlivě a zatím odolává každodennímu používání. Tudy by se voda do telefonu dostala hodně rychle.

Při pohledu ze zadní strany si všimnete naznačených čtyř šroubů v rozích konstrukce. Jsou to opravdu záslepky křížových šroubků, které drží konstrukci v jednom kuse. Tenký zadní kryt ještě nabízí snímač 8Mpx fotoaparátu a výkonný blesk LED. Ten umí také svítit, v menu si aktivujte spuštění svítilny stiskem horního tlačítka. Funguje i při zamknutém telefonu.

Pod krytem je vidět, že gumové těsnění naléhá na hladké části v plastu. Chrání tak sloty SIM a microSDHC, baterii 2 600 mAh. Přes velkou kapacitu počítejte se spotřebou 4jádra a velkým displejem, dobíjel jsem pro jistotu každý den. Na dva dny by se dalo dostat vypnutím Wi-Fi a synchronizace dat.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama