Samsung Galaxy S4 Active: šup s ním pod vodu!

Reklama

Odolný Galaxy S4 se sotva ukázal v redakci a už jsme jej pořádně vykoupali. Odolnost konstrukce proti vodě je potvrzena, první dojmy z používání jsou docela pozitivní. Podívejte se na výkon fotoaparátu!

Samsung Galaxy S4 Active

Rozměry: 140 × 71 × 9 mm, 151 g
Displej: 5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1900 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung i9295 Galaxy S4 Active v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Samsung Galaxy S4 Active je odolným klonem vlajkové lodi S4. Mobil nabízí normu krytí IP67, má těsnění proti vodě do 1 m na 30 min a zcela neprůchodné proti prachu. Displej brání tvrzené sklo a hardwarově se zcela shoduje s Galaxy S4. Příznivci hardwarových tlačítek zajásají, pod displejem je totiž trojice pěkně vedle sebe. Vlajková loď má klasické jen to prostřední, jinak boční jsou senzorová.

SamsungGalaxyS4Active_voda_1

S4 Active je o 21 g těžší, o nějaký milimetr větší na všechny strany. Vzhledově nelze moc čekat uhlazený styl jako u S4, nicméně se to designérům opět vyvedlo. Čelní plochu narušují nejvíc zmíněná tlačítka, na bocích najdete mírně zdrsněné klávesy hlasitosti a napravo pak zámek. Telefon se dobíjí microUSB pod krytkou na spodní straně. Krytka je gumová a přichycená, bez ní by se do telefonu asi snadno dostala voda.

Přežije tohle váš mobil? Galaxy S4 Active ve vodě

SamsungGalaxyS4Active_voda_5SamsungGalaxyS4Active_voda_4SamsungGalaxyS4Active_voda_3SamsungGalaxyS4Active_voda_2

 

Zadní kryt není zajištěn nějakými zámky, jak jsme viděli u jiných outdoorových strojů. Stačí tenká plast poctivě zacvaknout a máte vyhráno nad nečistotami. Vzhledově je kryt vyveden v imitaci karbonu, nepřehlédnete čtyři šrouby v rozích konstrukce. Asi nepochválím reproduktor na zadní straně, kde se snadno ztlumí v poloze na zádech. Další informace najdete v našem preview, klasickou recenzi nachystáme. Zatím se podívejte na ukázkové fotky z 8Mpx snímače a fullHD video:

SamsungGalaxyS4Active_foto_6SamsungGalaxyS4Active_foto_5SamsungGalaxyS4Active_foto_4SamsungGalaxyS4Active_foto_3SamsungGalaxyS4Active_foto_2SamsungGalaxyS4Active_foto_1

Reklama