Samsung Galaxy S4 Zoom: je libo mobilofoťák? [preview]

Reklama

Nově představený telefon Samsungu budí oprávněné emoce. Je to ještě mobil nebo fotoaparát s mobilními funkcemi, nebo něco jiného? Určitě si zájemce najde, protože výkonný snímač, optický zoom a xenonový blesk tvoří silné argumenty.

SamsungGalaxyS4Zoom_7SamsungGalaxyS4Zoom_6

Samsung Galaxy S4 Zoom spojuje kvalitní technologie ze světa telefonů a fotoaparátů. Z jedné strany vypadá jako mobil, z té druhé jako fotoaparát. Hlavní role tu mají 4,3palcový displej a samozřejmě také 16Mpx snímač ve spojení s objektivem s možností 10násobného zoomu. Zařízení pracuje na Androidu 4.2, který pohání dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz. Konstrukce je vytvarována pro dobrý úchop pravou rukou a s dosahem spouště.

SamsungGalaxyS4Zoom_3SamsungGalaxyS4Zoom_2

O spojení fotografování a Androidu jsme již psali v souvislosti se zařízením Samsung Galaxy Camera. Z fotoaparátu jste si ovšem nezavolali, přestože Android se shodoval s tím v telefonech. U Galaxy S4 Zoom mluvíme o plnohodnotném telefonu a funkční výbavě, kterou lze spatřit u špičkového stroje Galaxy S4. Přesně řečeno, tohle zařízení si výbavu převážně vypůjčilo od modelu Galaxy S4 Mini.

SamsungGalaxyS4Zoom_4SamsungGalaxyS4Zoom_1

Telefon má 1,5 GB RAM, k uložení dat slouží 8GB vnitřní paměti, počítá se kapacita microSDHC karty. Z datových funkcí nechybí Wi-Fi, NFC, bluetooth 4.0, počítá se s LTE verzí. O pohon přístroje se stará baterie s velkou kapacitou 2 330 mAh.

http://www.youtube.com/watch?v=3RQpQV9_3oM&feature=player_detailpage

Přidaný 16Mpx snímač s velkým objektivem se podepsaly na hmotnosti, ta je přes 200 g! Pro focení se využívá přisvícení, nechybí ani závit na stativ, objektiv se samozřejmě vysouvá po zapnutí a funguje pro 10násobný zoom. Z funkční výbavy se fotografům budou hodit nejrůznější aplikace pro úpravu snímků, zachycení nejlepších scén apod. Velkým plusem je xenonový blesk, který předčí LED blesky hlavně výkonem. O ceně a dostupnosti zatím nejsou bližší podrobnosti.

Samsung Galaxy S4 Zoom ve zkratce:

  • Velikost, hmotnost: 126 × 64 × 15 mm, 208 g
  • Displej: 4,3 palců, 540 × 960 bodů, sAMOLED
  • Procesor: dvoujádro 1,5 GHz
  • Paměť: 1,5 GB RAM, 8 GB vnitřní, karty microSDHC
  • Systém: Android 4.2
  • Fotoaparát: 16 Mpx, 10násobný zoom, přední 1,9 Mpx
  • Baterie: 2 330 mAh

Reklama