Samsung Galaxy S5 fotí a natáčí [galerie]

Reklama

Hlavní model Galaxy se právem řadí mezi špičkové smartphony na trhu. Samsung vsadil na osvědčené tvary, hardwarový výkon a kvalitní multimédia. Zatímco snímač tepu asi neoceníte, 16Mpx fotoaparát je použitelný nepochybně.

SamsungGalaxyS5_7

Samsung Galaxy S5

Rozměry: 142 × 73 × 8 mm, 145 g
Displej: 5,1″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 4 jádra, 2500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2048 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 16 Mpx, video: 2160p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung G900 GALAXY S5 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Samsung Galaxy S5 je vlajková loď Samsungu a konkuruje třeba HTC One M8. Samsung si vzal design od předchozího modelu, zvětšil displej na 5,1 palců, přidal pár nových funkcí, voděodolnost IP67, ovšem obecně jde jde o evoluci, nikoliv revoluci. K S5 jsme dostali hromadu příslušenství, na fotkách vidíte S-View aktivní pouzdro, které v okénku ukazuje informace a v tomto prostoru lze mobil ovládat.

SamsungGalaxyS5_detail_10SamsungGalaxyS5_detail_8SamsungGalaxyS5_detail_7SamsungGalaxyS5_detail_9

Se zavřeným pouzdrem lze telefonovat, nemusíte jej otevírat. Jako ochrana slouží dobře, záda jsou také polstrovaná a na konstrukci mobilu drží pevně jako zadní kryt. horní část pouzdra lze přetočit dozadu, po delší době však jej není možné uzavřít, samo se otevírá.

SamsungGalaxyS5_detail_12SamsungGalaxyS5_detail_5SamsungGalaxyS5_detail_3SamsungGalaxyS5_detail_4

Samsung Galaxy S5 obsahuje 16Mpx snímač s podporou UHD videa ve vysokém rozlišení. Maximální detaily tak spatříte na patřičně výkonných TV a monitorech, jde o rozlišení 3 840 × 2 160 bodů. Jelikož mobil nemá klasickou spoušť, stačí klepnout do virtuální spouště a můžete hned nahrávat nebo fotit. Automatický výběr režimů se trefí do aktuální scény, manuálně si vyberete třeba panorama, fotky lidí, pohybu apod. Fotit se dá také přední 2Mpx kamerou, kterou upotřebíte třeba na selfies fotky nebo komunikaci přes Skype.

Kompletně plastová konstrukce působí lehce i přes hmotnost 151 g, rozměry a hmotnost jsou vyvážené. Ve srovnání třeba s HTC One M8 však nepocítíte chladný kov na konstrukci a to trochu dojem sráží. Super AMOLED displej tradičně odvádí skvělou práci, dobře reaguje automatické podsvětlení. Telefon pracuje hodně rychle díky 2 GB RAM a 4jádru 2,5 GHz. Kdyby se občas nesekaly a nepadaly některé aplikace Androidu, nedalo by se skoro nic vytknout. Na telefon se podíváme v recenzi, zatím přinášíme ukázkové fotky.

SamsungGalaxyS5_foto_3SamsungGalaxyS5_foto_4SamsungGalaxyS5_foto_2SamsungGalaxyS5_foto_1

Reklama