Samsung Galaxy S5 mini: první dojmy, foto a video

Reklama

Zmenšený Galaxy S5 mini se pyšní skvělým AMOLED displejem s HD rozlišením, voděodolnou konstrukcí a výbornou funkční zásobou, v níž nechybí čtečka otisků prstů i 4jádrový procesor. Telefon dělá čest výrobci a šetří peníze v porovnání s velkým S5.

Samsung Galaxy S5 Mini

Rozměry: 131 × 65 × 9 mm, 120 g
Displej: 4,5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 4 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1500 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung G800 Galaxy S5 Mini v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kompaktní rozměry Galaxy S5 mini jsou jeho velkou výsadou a asi hlavním ukazatelem při volbě ke koupi. Pokud se smíříte se 4,5palcovým displejem, nebudete ohledně funkcí litovat ničeho. Rychlý telefon nabízí NFC, LTE, výborný fotoaparát a nejen outdooroví nadšenci ocení normu krytí IP67 (proti vodě a prachu). To jsme zažili u vlajkové lodi S5.

SamsungGalaxyS5Mini_detail_1SamsungGalaxyS5Mini_detail_6SamsungGalaxyS5Mini_detail_7SamsungGalaxyS5Mini_detail_8

Samsung Galaxy S5 mini oprávněně patří mezi špičkové telefony, i když se to na pohled nezdá. Po zapnutí však uspokojí oči výtečným obrazem displeje. V ruce se cítí jako doma díky pogumovanému zadnímu krytu. Vhod přijdou mírně zaoblené rohy a hrany, líbí se lesklá lišta po obvodu telefonu. Postrádá hardwarovou spoušť, tlačítko zámku vpravo i ovládání hlasitosti nalevo jsou dobře dostupné.

SamsungGalaxyS5Mini_detail_4SamsungGalaxyS5Mini_detail_5

Nahoře objevíte infraport pro ovládání TV a jiných přístrojů, nechybí 3,5mm jack; pro dobíjení je microUSB na dolní straně. Design konstrukce kopíruje od velkého bráchy S5, linka po obvodu se designérům povedla. Dojem moc nepodpoří výhradně plastová konstrukce, kousek hliníku by potěšil.

SamsungGalaxyS5Mini_detail_10SamsungGalaxyS5Mini_detail_9

Přední části dominuje AMOLED displej s HD rozlišením a skvělým jasem. Nad ním poblikává informační dioda, která je dobře viditelná i na světle. Pod displejem mohou trvale zářit senzorová tlačítka, prostřední tradičně hardwarové. V tomto případě opatřeno jako u S5 čtečkou otisku prstů k pohodlnému zabezpečení mobilu. Čtení otisků vyžaduje trpělivost, opět se mi to nedařilo v několika pokusech za sebou (poté mobil nelze 30 s používat) a tak tuto funkci raději nepoužívám.

SamsungGalaxyS5Mini_detail_3SamsungGalaxyS5Mini_detail_2

Záda telefonu mají výrazný znak v podobě 8Mpx snímače, LED blesku a snímače tepu pro fitness aplikaci. Hlasitý reproduktor se dost tlumí při položení mobilu na zádech a je pouze monofonní. Fotoaparát umí fotit i tlačítkem hlasitosti na boku, nebo virtuální spouští. Fotky se v naprosté většině povedou, spolehnutí je na stabilizátory a automatický režim. Aplikace pracuje rychle a telefon při focení nezdržuje.

Fotogalerie Samsung Galaxy S5 Mini

SamsungGalaxyS5Mini_foto_6SamsungGalaxyS5Mini_foto_5SamsungGalaxyS5Mini_foto_4SamsungGalaxyS5Mini_foto_3SamsungGalaxyS5Mini_foto_2SamsungGalaxyS5Mini_foto_1

Ukázkové video Samsung Galaxy S5 Mini

Reklama