Samsung Galaxy S5: zpátky ke kořenům, nejspíš v dubnu

Reklama

Samsung přiznal, že Galaxy S4 byl až příliš podobný staršímu modelu S III. V připravovaném Galaxy S5 by se tak chtěl vrátit spíše ke kořenům. Novinka bude nejspíš představena v březnu či dubnu na speciální akci, mimo všechny veletrhy.

Některé zdroje mluví o březnu, některé o půlce dubna, jako místo konání je ve hře pravděpodobně Londýn. Není ale důležité, kde to bude, ale co se představí. Samsung poprvé veřejně připustil malou odlišnost mezi SIII a S4 a rozhodl se S5 udělat zgruntu jinak. Podle vyjádření výrobce by se mělo jednat hlavně o změny u displeje a o pocitu, který budou mít uživatelé z krytů.

O funkční výbavě zatím nic známo není. Analytičtí vrabci cvrlikají, že Samsung zvažuje použití čtečky oční duhovky, aby se vytáhl nad Applem, který ve svém iPhonu používá čtečku otisků prstů. Jestli se nakonec oční sken v Samsungu Galaxy S5 objeví, to teprve uvidíme.

Spolu se Samsungem Galaxy S5 představí jihokorejská firma také nový wearable produkt, který bude vylepšením současných hodinek Galaxy Gear. Nikdo ovšem neřekl, že to budou hodinky, Samsung v poslední dobou hodně koketuje s chytrými brýlemi a la Google Glass.

Reklama