Samsung Galaxy Star a Galaxy Pocket Neo: s Androidem a kulatými rohy [preview]

Reklama

Samsung představil dva levné modely, Samsung Galaxy Star a Samsung Galaxy Pocket Neo. Oba mají zaoblené rohy, spíše průměrnou výbavu, operační systém Android a podporu pro dvě karty SIM. Pokud vám jde o cenu, zbystřete, tyto mobily jsou přímo pro vás.

Jestli jste ale zaměřeni na top modely s mnohajádrovými procesory, rovnou tuto stránku zavřete, ani jedna z představených novinek vás pravděpodobně nezaujme. Sám výrobce tvrdí, že jsou určeny pro mladé aktivní uživatele, jinými slovy nenáročné teenagery.

Samsung Galaxy Star má procesor s frekvencí 1 GHz, k tomu nabídne 4 GB uživatelského úložiště a podporu paměťových karet microSD. Pro běh aplikací je k dispozici 512 MB paměti RAM. Vidíte, že to není nijak mnoho, všechny parametry jsou spíše pod průměrem současných smartphonů.

Samsung_Galaxy_Star_1

Fotoaparát má rozlišení pouhé 2 Mpx, k ovládání telefonu lze použít pohybová gesta – zatřesení pro aktualizaci a otočení pro ztlumení vyzvánění. V rámci výbavy vás nenadchne ani třípalcový displej, snad jen podpora bezdrátových sítí Wi-Fi stojí za pochvalu.

Samsung_Galaxy_Star_2

Samsung Galaxy Pocket Neo má procesor s frekvencí 850 MHz, stejných 512 MB paměti RAM a 4GB vnitřní úložiště (s možností rozšíření prostřednictvím paměťové karty microSD). I v tomto případě je displej třípalcový a fotoaparát dvoumegapixelový. Také zde můžete několika pohyby ovládat vybrané funkce telefonu a připojovat se k internetu prostřednictvím Wi-Fi nebo pomalého HSUPA (5,76 Mb/s).

Samsung_Galaxy_Pocket_Neo_1

Zatím není jasné, jestli se telefony objeví v Česku, kdy to bude, za jakou cenu, a zda budou podporovat jednu nebo dvě SIM karty.

Reklama