Samsung Galaxy Tab 2 (7.0): Nový tablet představený v Praze (preview)

Reklama

Samsung představil v Praze na European Foru své nové produkty. Vedle nejrůznější audio či video techniky stojí za zmínku především nový tablet Galaxy Tab 2. V Evropě by se měl začít prodávat v průběhu března, je tedy nejvyšší čas podívat se, co je Samsung Galaxy Tab 2 zač.

Samsung European Forum je tradiční výstava novinek všech divizí jihokorejského výrobce. Koná se v různých evropských městech a letos vůbec poprvé zavítala do Prahy. Vzhledem k širokému záběru Samsungu se v prostorech kongresového centra setkaly novinky z produkce divizí Audio-Video, Telco, Digital Imagin, IT a Home apliances.

Nás samozřejmě zajímá produkce divize Telco. Ta v Praze představila jediný produkt, tablet Samsung Galaxy Tab 2 (7.0). Funkčně nabitý tablet je díky sedmipalcovému displeji skvělou volbou pro všechny, kdo používají tablet skutečně jako přenosné zařízení v případech, kdy je notebook příliš velký či těžký.

Rychlý procesor, velká paměť

Na první pohled vypadá Galaxy Tab 2 jako předchozí tablety od Samsungu. Zaoblená placka s displejem lemovaným černým obdélníkem, zadní strana tvořena šedým plastem. Rozměrově se jedná o „větší A5“, konkrétně 194 × 122 mm, na tloušťku pak 10,5 mm. Oproti mobilům vás možná překvapí vyšší hmotnost, konkrétně 344 g, u zařízení typu tablet se ale snese.

Samsung Galaxy Tab 2 je vybaven dvoujádrovým procesorem s taktovacím kmitočtem 1 GHz. Spolu s 1GB pamětí RAM by měl více než dostatečně uspokojovat nároky operačního systému Android 4 Ice Cream Sandwich. Jedná se mimochodem o první případ, kdy Samsung použil v tabletu tuto verzi Androidu.

Kromě gigové paměti pro potřeby systému a aplikací je v Galaxy Tab 2 instalována také uživatelská paměť s kapacitou 8, 16 nebo 32 GB. Pokud by vám to bylo málo, snadno ji rozšíříte paměťovou kartou microSDHC až do kapacity 32 GB.

 

Multimedia s výhradou

Sedmipalcový dotykový displej s rozlišením 1 024 × 600 bodů jistě zaslouží pochvalu, v pohodě si na něm prohlédnete web, prezentaci nebo video. Při úpravách však budete odkázáni jen na dotekovou klávesnici zobrazenou na displeji, což použitelnost (jakéhokoliv) tabletu jako náhrady notebooku zatím poněkud omezuje.

Pro přehrávání zvuků je Samsung vybaven 3,5mm jackem, podporuje všechny možné audio formáty. Podobně skvěle je na tom i v oblasti videa – přehrává bez problémů formáty 3GP, ASF, AVI, MP4, WMV, FLV, MKV a WebM, na velkém displeji budou filmy určitě vypadat výborně.

Při nahrávání si můžete zvolit mezi rozlišením HD a FullHD, obě zvládne s třiceti snímky za sekundu. Tím už se ale dostáváme k fotoaparátu, který je nejslabším článek multimediálního řetězu. Přední fotoaparát slouží především pro videohovory a má rozlišení 640 × 480 bodů, tedy VGA. Proti tomu nelze nic namítat. Horší je to s hlavním (zadním) fotoaparátem, který je pouze třímegapixelový a bez autofokusu.

Samozřejmě, Galaxy Tab se přiklání spíše k počítačům než k mobilům a notebooky obvykle fotoaparát nemají, i tak by ale Samsung mohl na snímači v přenosném zařízení trochu více zapracovat.

Od března v mnoha verzích

Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) se začne v Evropě prodávat od března 2012. Jako první se s ním setkají zákazníci ve Velké Británii, další země budou postupně následovat. Při koupi si budete moci vybrat, zda vystačíte s připojením přes Wi-Fi nebo chcete tablet se SIM kartou (v tom případě podporuje HSPA+ s přenosovou rychlostí až 21 Mb/s).

Dále pak budou k dispozici verze podle velikosti uživatelské paměti, není ale zatím jisté, zda se budou všechny kombinace prodávat na všech trzích.

Podle tiskové zprávy výrobce je Samsung Galaxy Tab 2 jen první z řady obdobných tabletů s operačním systémem Android Ice Cream Sandwich, které budou postupně uváděny v roce 2012. Než se objeví na českém trhu, přineseme na webu Mobinfo.cz podrobnější recenzi.

Reklama