Samsung Galaxy Tab 3 nově s 8 a 10,1″ displeji [preview]

Reklama

Na konci června se začnou prodávat dvě nové varianty tabletu Samsung Galaxy Tab 3. Budou se vyznačovat displeji s úhlopříčkou 8 nebo 10,1″. Připomínáme, že již nyní je na trhu varianta s nejmenším, sedmipalcovým displejem.

Oba tablety se ale liší ve více parametrech, než je jen velikost displeje. Společný mají zejména operační systém Android ve verzi 4.2, možnost výběru mezi 16GB a 32 GB variantou (obě podporují paměťové karty microSD) a podporu datových přenosů včetně nastupujících sítí LTE.

Samsung_Galaxy_Tab_3_101_2

Varianta s desetipalcovým displejem je pochopitelně větší, její rozměry činí 243 × 176 × 8 mm, váží 510 g. O její chod se stará dvoujádrový procesor s taktovací frekvencí 1,6 GHz, kterému zdatně sekunduje gigabajtová paměť RAM. Hlavní fotoaparát je bohužel jen 3Mpx, tablet si ale asi jen málokdo pořizuje na focení.

Osmipalcová varianta má pro jistotu fotoaparát 5Mpx. Procesor má sice také jen dvě jádra a dokonce s nižší frekvencí (1,5 GHz), tablet ale zase dostal do vínku větší kapacitu operační paměti, 1,5 GB. Rozměry v tomto případě dosáhly pouze sympatických 210 × 124 × 7 mm při hmotnosti 314 g.

Samsung_Galaxy_Tab_3_101_1

Obě verze pak samozřejmě nabídnou celou řadu doplňkových funkcí, kterými jihokorejský výrobce svá zařízení vylepšuje. Řeč je o Samsung Hub či Samsung Apps, mobilní komunikační službě ChatOn nebo třeba navigačních službách příslušejícím k operačnímu systému Google Android.

Zahájení prodeje obou zařízení na českém trhu je plánováno na červenec, cenu zatím výrobce nestanovil.

 

Reklama