Samsung Galaxy Tab 3: s Wi-Fi nebo bez [preview]

Reklama

Samsung dnes představil nový tablet, Samsung Galaxy Tab 3. Na trhu bude verze s Wi-Fi nebo 3G, záleží na vás, jakým datovým přenosům dáváte přednost. V obou případech ale dostanete dvoujádrový procesor a sedmipalcový displej.

Samsung Galaxy Tab 3 má příjemně kompaktní rozměry, ve vaší tašce zabere 111 × 188 × 10 mm, váží 302-306 g (jen s Wi-Fi má méně, s Wi-Fi+3G o 4 g více). Pokud si koupíte verzi s Wi-Fi, ušetříte sice 4 g hmotnosti, zato ale přijdete o podporu GPRS, EDGE, 3G a HSPA+ v rychlosti 21/5,76 Mb/s.

Samsung_Galaxy_Tab3_3G_1 Samsung_Galaxy_Tab3_WiFi_1Samsung_Galaxy_Tab3_WiFi_4 

Dále jsou k dispozici dvě varianty podle kapacity paměti. Obě sice mají operační paměť 1 GB, k tomu si ale můžete vybrat mezi 8 a 16 GB uživatelského úložiště. Ve výsledku je to jedno, obě podporují paměťové karty microSDHC až do kapacity 64 MB, takže nedostatkem paměti rozhodně trpět nebudete.

Samsung_Galaxy_Tab3_WiFi_3Samsung_Galaxy_Tab3_3G_3

O běh systému Android se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz. Uživatelské prostředí se zobrazuje na sedmipalcovém displeji, který má rozlišení 1 024 × 660 bodů. K dispozici máte také dva fotoaparáty. Ten zadní snímá fotky v rozlišení 3 Mpx, vpředu je pak kamera pro videohovory s rozlišením 1,3 Mpx. Navigovat se můžete prostřednictvím systémů GPS a Glonass.

Samsung_Galaxy_Tab3_WiFi_2   Samsung_Galaxy_Tab3_3G_2

Samsung Galaxy Tab 3, verze Wi-Fi, bude postupně uváděn do prodeje po celém světě od začátku května. V České republice by se měl objevit na konci června. 3G verze pak na pulty obchodů dorazí v červnu; do Česka na začátku července.

Reklama