Samsung Galaxy W: tohle je Android do každé rodiny (preview)

Reklama

Příjemné oživení střední třídy smartphonů s Androidem si vzal za své Galaxy W. Zájemci se spokojí s 3,7″ displejem, 1,4GHz procesorem, 5Mpx fotoaparátem s autofokusem, 4GB vnitřní pamětí. A to nejlepší – stojí něco málo přes 6 000 Kč!

Samsung Galaxy W chce překvapit nejen svým názvem (W jako anglické Wonder), ale hlavně dobře vyváženým hardwarem. Celoplastová konstrukce sice na první pohled lehce klame tělem, že jde o další nudnou placku s Androidem, a tak se podíváme blíže na specifikace. Čelní stranu zabral TFT displej s velikostí 48 × 81 mm, což je 3,7″. Jemnost obrazu zaručí rozlišení 480 × 800 bodů. Na displej je radost se dívat, bohužel nedostal ochranné sklo Gorilla Glass. I tak je krycí plast dost pevný, i když zmáčknout jej lze, až se dotkne displeje pod ním.

Nad displejem se v plastu schovala čidla světla a přiblížení, vpravo je zřetelná kamera. Ovládací prvky se rozdělily na hardwarovou klávesu a dvojici poosvětlených senzorových tlačítek. Matný plast obíhá displej ze tří stran, na té horní rázně končí hranou s 3,5mm jackem a microUSB slotem za posuvnou krytkou. Ačkoliv je tu dost místa, už tu nevidíme zámek displeje, drobné tlačítko se nachystalo na pravém boku. Světlejší materiál této části se přelévá dozadu, kde doprostřed výrobce zasadil čočku 5Mpx snímače a také LED blesk. Levá strana poskytuje dvojtlačítko hlasitosti, nic víc. Ani spoušť není k nalezení.

Zadní kryt je na povrchu pravidelně zdrsněný, osobně se mi to líbí a tuto část konstrukce to oživuje. Navíc se mobil lépe drží a trochu jej to brzdí při pohybu po podložce. Kryt po sejmutí prozradí, že je tenký asi 0,5 mm a dá se hodně ohýbat, po nacvaknutí ale drží na místě bezchybně. Jinak kryje baterii s kapacitou 1 500 mAh, ta blokuje přístup k SIM. Volně dostupný je microSDHC slot.

Z telefonu mám po tomto seznámení dobrý pocit, pevná konstrukce se dobře natvarovala, vyhovují mi tlačítka pod displejem. Jen ten zámek bych čekal spíše nahoře. V brzké recenzi se podíváme, jak s Androidem 2 .3 a jeho funkcemi hýbe 1,5GHZ procesor s 512MB RAM. Pro data tu čeká Wi-Fi, 3G s HSDPA.

Reklama