Samsung Galaxy Watch Active: hodně chytré sportování [recenze]

Reklama

Stylové hodinky Samsungu jsou příjemně malé a přitom našlapané funkcemi. Nezaleknou se vody a prachu, upozorní na všemožné novinky z mobilu a kromě spánku změří třeba silový trénink.

Samsung Galaxy Watch Active jsou chytré hodinky, které můžete koupit do 5 000 Kč v několika barevných provedeních (např. černé, zelené, růžové). Chytré zařízení umí kromě ukazování času a data samozřejmě mnohem více. Mohou neustále hlídat tepovoou frekvenci, úroveň stresu, kvalitu spánku a hlavně měřit všemožné ukazatele při aktivním sportování nebo třeba jen pěších procházkách. Po spárování s mobilem vám neujdou notifikace na novinky, poslouchat můžete z hodinek hudbu do bluetooth sluchátek a mnohem víc.

Konstrukce

Jde o menší hodinky odolné dle normy ktytí IP68 (můžete se s nimi koupat a jinak sportovat), které mají průměr 39,5 mm při tloušťce jen 10 mm. Hmotnost 25 g je téměř zanedbatelná, na ruce je takřka neucítíte ani při spánku. Silikonový náramek má šířku 20 mm a můžete si ho vyměnit třeba za jiný. V krabičce najdete dvě různé délky, konec náramku se dá zastrčit do průřezu v náramku. Lehké hodinky se hodí především pro útlejší dámské zápěstí, výrobce vsadil na minimalistický vzhled. Velikost nahrává pohodlnému nošení a minimalizuje pocení kůže pod nimi. Proti konkurenci v podobě Honor Watch Magic jsou o poznání menší.

Samsung má na přední straně 1,1palcový displej AMOLED s vynikající čitelností a barvami, navíc ho chrání vrstva skla Corning Gorilla Glass 3. Drobný displej bleskově reaguje na doteky prstem, je radost na něm něco číst a ovládat funkce hodinek. Na displeji mohou být zobrazeny informace trvale nebo má pohasínat, dle nastavení v menu. Kovové pevné tělo hodinek na pravém boku nabídne dvojici tlačítek pro potvrzení voleb, na spodní straně pak fungují senzory pro snímání tepu nositele. Nezbytností jsou kontakty pro nabíječku, tu stačí připojit do USB počítače nebo powerbanky. Kabel s kolébkou na dobíjení nezapomeňte mít u sebe, hodinky totiž vydrží v akci zpravidla maximálně dva dny v kuse.

Systém, funkce

Samsung do hodinek instaloval vlastní systém Tizen, který umožňuje instalace dalších aplikací. Hodinky pro správu vyžadují spárování s mobilem přes aplikaci Samsung Wearables, sportovní výkony pak ukáže další aplikace Samsung Health. V menu té první si upravíte typy notifikací, sílu vibrací hodinek, které aplikace se budou ukazovat v menu a dalších spoustu detailů. V nabídce jsou desítky typů ciferníků, z mobilu lze do 4GB paměti uložit oblíbenou hudbu a sportovat tak s hudbou bez mobilu. Funguje úprava automatického jasu, vlastní gesto jejich probuzení nebo množství detailů informací z aplikací. S hodinkami na ruce vám neunikne zkrátka nic.

Hodinky jsou tu také pro sportování, takže je v menu zásoba nejrůznějších typů pohybů a sportů, které umí měřit. Kromě tradičních běhů, chůze, jízdy na kole a plavání tu máme třeba tréninky jógy, posilování ve fitku atp. Díky GPS v hodinkách se ukládá pozice při sportování, takže pak vidíte, kudy jste běželi nebo svoje trasy zasdílíte třeba v aplikaci Strava apod. Tradiční funkcí chytrých hodinek je měření kvality spánku, dozvíte se o jeho kvalitě, kdy jste opravdu spali tvrdě, kdy už jste snili v REM fázi a další detaily.

Závěr

Hodinky Samsungu jsou určitě povedeným příslušenstvím, které se hodí jak pro běžné uživatele, tak pro vášnivé sportovce. Malé provedení vyhovuje pro pohodlné nošení, díky notifikacím vám nic neunikne a budit vás mohou třeba vibrace na zápěstí. Hodinky ocení sportovně naladění lidé, musejí však počítat s častým dobíjením a to klidně každý den.

Reklama