Samsung Galaxy Xcover 2: inovovaný obrněnec představen

Reklama

Samsung představil inovovanou verzi svého outdoorového telefonu Galaxy Xcover 2. Asi největším překvapením je podpora ruského navigačního systému Glonass, samotné GPS už jihokorejskému výrobci nestačí. Jinak se jedná o rychlý smartphone s Androidem.

Samsung Galaxy Xcover 2 je chytrý telefon ovládaný přes širokoúhlý čtyřpalcový displej. Jeho hlavním esem v rukávu je odolnost proti vodě, díky certifikaci dle normy IP 67 vydrží v hloubce jednoho metru bez problémů půl hodiny. V průběhu potápění navíc můžete vytvářet snímky vestavěným 5Mpx fotoaparátem.

Samsung_Galaxy_Xcover_2_01Samsung_Galaxy_Xcover_2_04 

O chod telefonu se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1 GHz, pro ukládání dat slouží 4GB vnitřní paměť rozšiřitelná kartou microSD. Operační systém Android je nainstalován ve verzi 4.1 Jelly Bean, výrobce nezapomněl na celou řadu zajímavých doplňků. Například Motion UI umožňuje ovládání telefonů za pomocí různých zatřesení, S Cloud slouží pro ukládání vašich dat do cloudu, Best Shot vybírá nejlepší vyfocenou fotku apod. Pro běh systému i aplikací je připravena operační paměť RAM s kapacitou 1 GB.

Samsung_Galaxy_Xcover_2_06 Samsung_Galaxy_Xcover_2_05

Jak již bylo řečeno, k navigaci slouží přijímač signálu GPS (americký navigační systém), který ale současně zvládá i Glonass (ruský navigační systém). Je s podivem, že Samsung nezůstal u jednoho systému, když služby kteréhokoliv z nich je možno bez problémů využívat po celém světě. Kromě toho existuje i evropský systém Gallileo (byť dosud nefunkční) a čínský BeiDou.

Samsung_Galaxy_Xcover_2_03 Samsung_Galaxy_Xcover_2_02

Reklama