Samsung Galaxy Y: budou mladí ohrnovat nos? (preview)

Reklama

Samsung s Androidem chce zapadnout do party, ale bude z něj nejspíše otloukánek. Dostal totiž laciné plasty, QVGA displej, podprůměrný fotoaparát, ale to vše se snaží vynahradit rychlými daty a GPS.

Samsung Galaxy Y patří mezi nejlevnější mobily s Androidem, označení Y vyplývá z cílení mezi mladé (Young). Telefon s rozměry 104 × 58 × 12 mm váží jen 98 g, to by se mohlo líbit. Docela se povedla zaoblená konstrukce, kovové prvky na ní samozřejmě nenajdeme, i tak drží a nikde nevrže. Majitelé se možná budou chlubit senzorovými tlačítky pod displejem, jen to prostřední je hardwarové , žádné bohužel není podsvícené. Prostřední tlačítko je na můj vkus utopené pod povrchem, ale dá se zvyknout. Oproti standardní kulaté verzi je tady hranaté, mobil máme půjčený od českého O2. Displej s velikostí 3″ (46 × 61 mm) ukazuje jasný rastr, rozlišení QVGA se dnes bere jako průměr.

Samsung Galaxy Y je teď součástí zvýhodněné nabídky telefonů u O2 už od 1 Kč, psali jsme v článku.

Vlevo nahmatáme dvojtlačítko hlasitosti, vpravo oceňuji tlačítko zámku/zapnutí mobilu. Nahoře se připojí do 3,5mm jacku sluchátka, hned vedle se bude hodit microUSB slot nabíječky a kabelu. Slot se schoval za krytku, osobně nejsem jejich příznivcem, vždyť jej potřebujeme často pro dobíjení. Záda mobilu připomínají kov, ale my se zmást nenecháme, je to nabarvený plast. Po sejmutí se z boku zpřístupní slot microSDHC karet a baterie. Teprve pod ní pak vkládáme SIM.

Samsung S5360 Galaxy Y lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Čočka fotoaparátu je tu spíše do počtu, snímač s „výkonem“ 2 Mpx snad nestojí ani za řeč. Úsměv na tváři novopečených majitelů vykouzlí podpora Wi-Fi, datové přenosy v 3G s HSDPA, GPS s Google Mapy. Problém tak nebude surfování, e-maily, navigace, ovšem s omezeními malého displeje. Recenzi očekávejte v následujících dnech, ptejte se, co vás zajímá!

Reklama