Samsung Galaxy Y Duos: 2 SIM v jednom Androidu [preview]

Reklama

Používáte dva telefony najednou? Zahoďte je a pořiďte si jediný, třeba tento duální Samsung za hodně příjemnou cenu. Když se smíříte s menším displejem s rozlišením QVGA, mohli byste být s tímto Androidem spokojeni.

Samsung Galaxy Y Duos je dalším z mnoha Androidů s cenou kolem 4 tisíc a rovněž člen rodiny Samsungů Galaxy. Ovšem pozor, tenhle už typovým označením Duos dává najevo, že zvládne dvě SIM najednou. A rázem tu máte praktického společníka, který vás zbaví nošení mobilu pracovního a osobního najednou. Příjem na obou SIM funguje, i když zrovna z jedné hovoříte, a to se hodí! Děkujeme za zapůjčení Smarty.cz.

Nepotřebujete dualSIM? Tak si kupte Samsung Galaxy Y, zde je naše recenze.

Telefon se prodává ve dvou barvách, my jsme sehnali bílou, koupíte i fádně černou. Telefon spadá do levné kategorie, tudíž bychom marně hledali kovové doplňky. Plasty jsou příjemně zaoblené, telefon má něco přes 100 g a čelní stranu okupuje třípalcový displej s nízkým rozlišením QVGA. Právě displej snese asi největší pohoršení, velikost není nicmoc, na slunci je potřeba nastavit nejvyšší jas manuálně (není čidlo). Při změně úhlu pohledu displej mění barvy, zkrátka tohle je slabé místo telefonu.

Samsung Galaxy Y Duos

Rozměry: 110 × 60 × 12 mm, 109 g
Displej: 3,14″, 240 × 320 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 832 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 290 MB, 160 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3,2 Mpx, video: QVGA
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung S6102 Galaxy Y Duos v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Pod displejem slouží dvojice senzorových tlačítek a prostředí klasické. Levý bok dostl dvojtlačítko hlasitosti, na druhé straně pracuje zámek mobilu. Spoušť fotoaparátu hledáme marně, ale od 3Mpx snímače stejně moc nečekejte. I když dokáže překvapit, podívejte se na fotky budovy za dobrého počasí. Makro neumí, chybí autofokus. Také postrádá LED blesk a za nic nestojí ani QVGA video, podívejte se níže.

Samsung Galaxy Y Duos ve zkratce

  • Snadná správa 2 SIM
  • Duální chod, obě SIM na příjmu
  • 2 GB karta v balení
  • 170 MB pro uživatele
  • Swype klávesnice
  • Wi-Fi hotspot

Zadní kryt schoval 1 300mAh baterii, což není zrovna ohromující kapacita. Jenže do malého těla se asi víc nevejde. Pod baterkou čekají na obsazení dva SIM sloty, za chodu se dá vyměnit microSDHC karta. Mobil pohání 800MHz procesor a 290 MB RAM, přičemž se opravdu snaží, Android 2.3 chodí docela svižně a bez záseků. Na vnitřní paměti se šetřilo, určených 170 MB rychle zmizí instalacemi aplikací, a 2GB přibalená karta to nezachrání, takže si rovnou nějakou větší kupte. K mobilu se nadávají sluchátka, pouze USB kabel a nabíječka. Po připojení zjistíte, že mobil docela hraje, sluchátka poslouží jako anténa pro FM rádio s RDS. Chod dualSIM prozkoumáme v recenzi, na psaní textů pomůže klávesnice Swype nebo Samsung. Více tedy v recenzi.

Samsung Galaxy Y – fotky

Samsung Galaxy Y – video

Reklama