Samsung Galaxy Y Duos: levné dvojité haló [recenze]

Reklama

Pracovní a soukromé číslo v jednom mobilu najednou na příjmu? Pro Y Duos to není problém! Android za zajímavou cenu koupíte ve dvou barvách, nechybí kompletní datové přenosy, největší slabinou je QVGA displej.

Do duálních telefonů se výrobci moc neženou, v této kategorii tak „vládnou“ hlavně levné telefony bez operačního systému. Samsung Galaxy Y Duos je příjemnou změnou, nabídne totiž Android a to ještě vše za rozumnou cenu. Telefon je sice kompletně plastový a má jen malý QVGA displej, vybírat však lze z černé nebo bílé barvy konstrukce a při práci s dvojicí SIM je na něj spolehnutí. Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz.

Samsung Galaxy Y Duos ve zkratce

  • Snadná správa 2 SIM
  • Duální chod, obě SIM na příjmu
  • 2 GB karta v balení
  • 170 MB pro uživatele
  • Swype klávesnice
  • Wi-Fi hotspot

Samsung Galaxy Y Duos

Rozměry: 110 × 60 × 12 mm, 109 g
Displej: 3,14″, 240 × 320 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 832 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 290 MB, 160 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3,2 Mpx, video: QVGA
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung S6102 Galaxy Y Duos v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, galerie, závěr

Konstrukce

Malý a lehký, takový je dualSIM Samsungu, který v balení kromě USB kabelu a nabíječky doprovází ještě 2GB microSDHC karta s SD adaptérem. Sluchátka výrobce k telefonům nedává a asi je to dobře, nějaká doma najdete. Mohlo by se zdát, že model Galaxy Y Duos je pouze upravený model Galaxy Y, který jsme testovali, ale není to tak zcela pravda.

Galaxy Y Duos je trochu větší a o pár milimetrů si polepšila plocha displeje. Shodné jsou parametry hardwaru uvnitř, co týče procesoru, pamětí i konektivity. Duální Y Duos má mírně větší kapacitu baterie, a lepší fotoaparát, to jsou asi všechny rozdíly. Testovaná bílá barva se povedla, spíše připomíná perleťovou. Čelní strana obsahuje hladký plast, který kryje displej i senzorová tlačítka. Lesklý rámeček kolem je zaoblený a zbytek boků a záda tvoří tenký kryt s plastickým povrchem. Nikde tak nejsou vidět otisky a to je dobře.

Vepředu tedy čeká displej s velikostí 48 × 64 mm, což je něco málo přes 3 palce. Rozlišení je bohužel pouze QVGA, navíc má displej dost špatné pozorovací úhly a na slunci bez maximálního jasu nic neuvidíte. Čidlo světla telefon nemá, takže musíte jas upravit v nastavení. Nad displejem jde jasně vidět čidlo přiblížení, které vypíná displej při hovorech.

Mobil obsahuje kombinované ovládání dvojice senzorových a jednoho klasického tlačítka. Tohle řešení pracuje bezvadně, tlačítka ve tmě budete hledat, svítit se totiž nenaučila. Konstrukce mobilu je vhodná pro menší prsty, ty totiž obslouží tenké dvojtlačítko hlasitosti na levé straně a drobný zámek mobilu napravo. Tlačítkem se dá aktivovat režim letadlo, tichý režim a mobil zapnout. Nahoře pak budete připojovat sluchátka, nejlépe s rovným 3,5mm jackem. Fandy věšení mobilu na krk potěší poutko v levém rohu, zadní strana kromě objektivu 3Mpx fotoaparátu a hlasitého reproduktoru nenabízí nic. Absence LED asi zamrzí nejvíce pro možnost využití jako svítilny.

Kryt baterie na svém místě drží slušně, ale není ho problém snadno sejmout. K tomu slouží výřez nedaleko jacku sluchátek. Pod krytem se dostanete k slotu microSDHC karty, vyměníte tedy za chodu. Pod baterkou s 1 300mAh kapacitou se srovnaly vedle sebe sloty SIM1 a SIM2. Baterie dokáže telefon pohánět i tři dny v kuse, doporučuji vypnout přenosy dat na pozadí.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, galerie, závěr

Reklama