Samsung Galaxy Young 2: malý a trochu šikovný [recenze]

Reklama

Levný Android patří do rukou mobilním začátečníkům a dětem. Menší rozměry udělají radost i dámám, pro časté používání však neocení malý displej jen 3,5 palců.

GalaxyYoung2

Samsung Galaxy Young 2

Rozměry: 110 × 60 × 12 mm, 108 g
Displej: 3,5″, 320 × 480 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3,2 Mpx, video: 480p autofokus
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung G130 Galaxy Young 2 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Výrobce se na svém produktovém webu netají s tím, že tento drobný Android má za cíl zabydlet se u tzv. prvouživatelů. Galaxy Young 2 představuje levnou variantu telefonu osvědčené značky, který odvede svoji práci hlavně při komunikaci voláním.

Malý a plastový

Kompletně plastová konstrukce může být černá nebo bílá, menší 3,5 palcový displej je uzavřen v zaoblené schránce s malou hmotností jen 108 g. Na první pohled telefon určitě neurazí, bílá barva mu určitě sluší. Pod displejem nepřehlédnete tradiční kombinaci dvou senzorových a jednoho hardwarového tlačítka.

SamsungGalaxyYoung2_1SamsungGalaxyYoung2_8

Nalevo prsty najdou tlačítko hlasitosti, naproti pak zámek/tlačítko vypnutí telefonu. Záda mobilu pokrývá imitace kůže, tedy při troše fantazie vám to může plast připomínat díky povrchové úpravě. Zcela chybí LED pro focení a svícení, záda tak obsadil nepřehlédnutelný 3Mpx fotoaparát a hlasitý reproduktor. Pod kryt a baterii se vkládá SIM klasického rozměru, v levé šedé části se skrývá také microSD slot. Ten budete asi brzo potřebovat, jelikož telefon má jen 4GB paměť, což je v reálu pro uživatele pod 2 GB.

SamsungGalaxyYoung2_2SamsungGalaxyYoung2_3SamsungGalaxyYoung2_4SamsungGalaxyYoung2_5

Displej má nižší rozlišení 320 × 480 bodů a průměrné pozorovací úhly. S přihlédnutím k ceně bychom nehledali Gorilla Glass, na dotyky displej reaguje dobře, bohužel postrádám světelné čidlo. Regulace jasu je ale hned po ruce ve vysouvací liště Androidu, jednoduchý posuvník.

SamsungGalaxyYoung2_7SamsungGalaxyYoung2_6SamsungGalaxyYoung2_9

NFC překvapí

Drobný mobil dostal jen jednojádrový procesor 1 GHz a 512 MB, nečekejte tedy od něj zázraky. Po instalaci potřebných kecálků typu Messenger, Viber a Whatsapp už toho moc nespustíte, jelikož vyčerpáte právě RAM. Dost mne překvapila přítomnost NFC technologie, ale to je asi tak všechno. Nechybí klasická data GPRS, EDGE a 3G, samozřejmě Wi-Fi a bluetooth.

young2_1young2_2young2_3young2_4young2_5young2_6

Prostředí Androidu opět poznamenala grafická nadstavba TouchWiz, tu má Samsung i ve vlajkových lodích a můžete se tak dosyta nabažit barevných kulatých ikon. Pohyb v rámci prostředí telefonu je celkem plynulý, tedy s přihlédnutím k výkonu hardware. Telefon zvládá surfování a online komunikaci. Pochválím za hlasitý reproduktor a jeho výkon pro vyzvánění. K hovorům nemám připomínek, ani rušná silnice vedle vás nepředstavuje problém s telefonováním. Drobná baterie s kapacitou 1 300 mAh moc pohody nezajišťuje, počítejte s každodenním nabíjením. Hodně vybíjí jas displej a datové spojení, včetně Wi-Fi.

young2_11young2_10young2_9

Fotoaparát se snímačem 3,2 Mpx se sice snaží, ale hodí se tak na nouzové použití. Chybí LED blesk, fotky jsou plné šumu, bez detailní kresby, posuďte sami. Video ve kvalitě VGA taky radosti nepřidá, pro děti je ale určitě dostačující, tedy když si budou přehrávat na displeji mobilu.

young2_foto_4young2_foto_1young2_foto_2young2_foto_3

Ukázkové video Samsung Galaxy Young 2

Závěr

Malý Android se může stát populárním právě díky rozměrům, ceně a grafickému prostředí Androidu. Nechybí mu podstatné funkce, smířit se musíte s pomalejší odezvou a horším fotoaparátem. Také RAM není zrovna dostatek a počítejte s dobíjením při vysokém využití mobilu.

Reklama