Samsung Galaxy Z Fold3: obří porce všeho [recenze]

Reklama

Neobyčejný telefon nabitý funkcemi a hlavně vybavený obřím ohýbacím displejem uvnitř. Tohle není mobil pro každého a to není vůbec řeč o ceně, která je samozřejmě hodně vysoko.

Samsung Galaxy Z Fold3 můžete koupit ve stříbrném, černém a zeleném provedení, testoval jsem světlou variantu a určitě ji bez obav doporučím i pánům. Vypadá jednoduše skvěle. S cenovkou 48 990 Kč (koupíte na Smarty.cz) dostanete model 12 GB RAM/512 GB paměti, o něco méně 46 990 Kč vyjde 12 GB RAM/256 GB paměti. V krabičce najdete pouze USB-C nabíjecí kabel, nic víc. Dokoupit lze třeba kožený obal, dotykové pero, bezdrátová i drátová nabíječka…

Samsung opět ukazuje, že umí skloubit funkce telefonu a prostorný displej tabletu. Zavřená konstrukce totiž vybízí k využití vnějšího displeje, na delší práci, prohlížení webu nebo psaní delších textů určitě sáhnete po tom displeji uvnitř. Telefon váží necelých 300 g a to je hodně znát, není to na pohodlné nošení po kapsách nebo snad v kapse saka. Stále dáváte pozor, aby mobil vahou nevypadl při nějakém pohybu, lepší je ho dát do batohu nebo tašky/kabelky. V zavřeném stavu je rozměrově kompaktní, na výšku pod 16 mm, šířku asi 65 mm a tloušťka 13 mm.

Zpracování konstrukce, použité materiály jako matné sklo na zádech i odolné sklo na přední displeji, decentně zkosené hrany a k tomu chladivý kov, tenhle mobil je radost používat. Máte z něj dobrý pocit, kdykoliv jej vezmete do ruky, a nenecháte se zaskočit vyšší hmotností. Dle výrobce má mobil ochranu IPX8, tedy proti vlhkosti, pár kapek na deští přežije a mokré ruce také. LEvou stranu zabírá logicky kloub, vespod a nahoře se zabydlely stereo reproduktory a několik mikrofonů, takový 3,5mm jack ale nenajdeme. Pravý bok poskytuje ovladač hlasitosti a skvěle rychlou a spolehlivou čtečku otisků prstů v kombinaci se zámkem.

Telefon lze plně používat v zavřeném stavu, včetně klávesnice pro psaní znaků, plochu si upravíte dle libosti nezávisle na té na vnitřním displeji. Samozřejmě lze se zavřeným Foldem takto telefonovat a fotit, jen si musíte vystačit s menším displejem. Ten podporuje Always on, takže neúnavně ukazuje meškající události, na noc mu můžete naplánovat vypnutí.

Otevírací mechanismus kloubu pracuje spolehlivě a pevně, není problém z mobilu udělat stříšku na stole. Po otevření spatříte moře displeje Dynamic AMOLED 2K s velikostí 7,6 palců. Ohyb displeje nelze přehlédnout, ale hned se dá zvyknout. Psaní na klávesnici je rozděleno na dvě části pro obě ruce, tréninkem budete psát hodně rychle. Taková plocha nabízí prostor pro uspořádání složek se zástupci funkcí telefonu, vejde se opravdu všechno. Maximální frekvence obrazu je 120 Hz, výkonu hardwaru je dost, takže si užijete hraní her bez omezení. Oba displeje nabíze luxusní obraz plný odpovídajících barev, je příjemně se dívat na videa a fotografie, v této velikosti vás vše doslova vtáhne do děje.

Systém Android podporuje Snapdragon 888 a 12 GB RAM, samozřejmě plně použitelné na rychlých sítích 5G a Wi-Fi 6, tady je vše v pořádku. Baterie nabízí 4 400mAh kapacitu s podporou rychlého nabíjení 25 W a bezdrátového Qi nabíjení 11 W, dokonce i reverzní nabíjení funguje, hodí se pro bezdrátová sluchátka. Ohledně výdrže myslete na to, že velký displej značí větší zátěž, pařani a fotografové tak musejí dobíjet častěji. I tak pro jistotu, Fold má necelý jeden den výdrže při běžném pracovním dni plném komunikace a notifikací.

Na focení je Fold expert, sestava 12 + 12 + 12 Mpx ve složení – hlavní snímač, širokoúhlý a teleobjektiv produkují záběry za každého světla a podmínek. Telefon si poradí s různými scénami, pro video je maximem 4K  a 60 záběrů za sekundu. Fotografie jsou reálně barevné a dobře zaostřené, s dobrým rozsahem.

Závěr

Koupí Samsungu Galaxy Z Fold3 neudělá chybu žádný fanoušek ohebných konstrukcí. Telefon nezklame v žádném ohledu, ať se jedná o design, životnost, výkon hardwaru, rychlost připojení a focení. Když se smíříte s jednodenní výdrží, není co vytknout.

Samsung Galaxy Z Fold3 – fotogalerie

širokoúhlý – hlavní snímač – teleobjektiv

širokoúhlý – hlavní snímač – teleobjektiv

širokoúhlý – hlavní snímač – teleobjektiv

Samsung Galaxy Z Fold3 – 4K video 60 sn./s

 

Reklama