Samsung Gear Fit: náramek nejen pro sportovce [recenze]

Reklama

Zaoblené barevné displeje Samsungu se stávají doplňkem zápěstí. Kromě velkých hodinek Gear S můžete koupit fitness náramek, který však umí ovládat telefon a zobrazí další informace.

SamsungGearFit_2SamsungGearFit_4SamsungGearFit_5SamsungGearFit_1

Samsung Gear Fit je fitness náramek, který odolá vodě a prachu, dodává se v různých barvách vyměnitelných náramků ze silikonu. Tělo hodinek stačí vložit do náramku a začít jej naplno používat.

Samsung SM-R3500 Galaxy Gear Fit lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


GearFit_1GearFit_2GearFit_3GearFit_4

Drobné zařízení na ruce skoro není cítit a rozhodně nebude překážet. Při zapínání na ruku musíte věřit dvojici kovových trnů na pásku, že vám náramek z ruky nespadne při různých aktivitách.  A mě se tak nestalo ani jednou, náramek odolá převlékání bundy, kabátu, všem denním aktivitám, umývání a sprchování.

GearFit_6GearFit_13GearFit_12 GearFit_11

Hlavní roli hraje Super AMOLED displej s velikostí 1,84 palců, v reálu je to spíše pásek displeje, který překvapí skvělou čitelností a dobrým jasem (ten lze v nastavení ještě vyladit). Reakce displeje na dotyky jsou skvělé, zobrazení textu si můžete natočit na dvě polohy, dle umístění na které ruce a jak se vám to bude lépe číst. Gear Fit samozřejmě podporuje snímání tepu přes čidlo na spodní straně, to jsme viděli u hodinek Gear S. Na boku Gear Fit nechybí jediné tlačítko pro návrat na pohotovostní displej. Dole rovněž odhalíte odhalené piny pro kontakt s nezbytnou malinkou dobíjecí kolébkou. Opět musím vytýkat přítomnost takového doplňku, jelikož bez něj hodinky jednoduše zůstanou bez energie. A tak na to musíte myslet a přenášet s sebou pro strýčka příhodu.

GearFit_7GearFit_8GearFit_9GearFit_10

Spárování s mobilem obstará bluetooth a aplikace Gear Fit Manager. Z něj pohodlně obstaráte změnu pozadí a další nastavení, včetně zobrazení hodin, počtu kroků apod. Rovněž upravíte seznam upozornění, které se budou na Gear Fit ukazovat, nechybí podpora vibrací. To platí i pro aplikace třetích stran, jako je WhatsApp a jiné. Pro sportování je nachystána aplikace S Health se synchronizací s mobilem a podporou tréninku a plnění plánů.

GearFit_14GearFit_17GearFit_15GearFit_16

Gear Fit sice nedosahuje kvalit podstatně lepších hodinek Gear S, ale pro svůj účel každodenního společníka na zápěstí je jako stvořený. Kompaktní rozměry, odolnost, funkce pro sport, ovládání mobilu a upozornění, to vše se vám bude hned líbit. Když Samsungu odpustíte komplikované nabíjení přes kolébku, tak byste mohli být spokojeni.

Reklama