Samsung Level Over: dotýkejte se sluchátek [test]

Reklama

Nový prémiový headset Samsungu vás ohromí nejprve cenou, poté i zvukem a netradičním dotykovým ovládáním. Když přičteme aktivní potlačení hluku a luxusní zpracování konstrukce, je na čase rozbít prasátko.

SamsungPremiumEOAG900_10

Samsung Level Over jsou nová luxusní sluchátka od Samsungu, kterými se výrobce snaží prosadit v prémiové třídě uzavřených výkonných sluchátek. Headset Level Over jde koupit v černé nebo testované bílé variantě, kterou vkusně doplňuje béžové polstrování. Edice příslušenství Level zahrnuje další sluchátka, psali jsme zde.

SamsungPremiumEOAG900_1SamsungPremiumEOAG900_2

Sluchátka dostanete v bílém zpevněném boxu na zip, uvnitř najdete kabel na propojení 3,5mm jackem, microUSB pro nabíjení a adaptér do letadla. Nic z toho potřebovat nemusíte, sluchátka dobijete nabíječkou z mobilu a propojovací kabely díky bezdrátovému spojení nejsou nutné. Sluchátka jsou příjemně lehká (jen 350 g), plastové díly doplňují ty kovové, hlavně v posuvné části. Nastavení rozsahu by mělo vyhovovat každé hlavě, na maximum jsou náušníky opravdu daleko od sebe.

SamsungPremiumEOAG900_3SamsungPremiumEOAG900_9

Koženka na uších sedí pohodlně, uši se však trochu zahřívají, jak bývá u uzavřené konstrukce obvyklé. Polstrování na hlavě sedí spolehlivě, náušníky se naklápějí v obou osách, takže na uších drží i při rychlejším pohybu. Tato sluchátka si nejvíce užijete v kanceláři nebo doma, na sportování se logicky nehodí. V náušnících jsou integrovány 50mm měniče, v levém se ukrývá NFC anténa pro pohodlné párování.

SamsungPremiumEOAG900_8SamsungPremiumEOAG900_7

Jde to i klasicky přes bluetoothm stačí použít tlačítko napravo. Tamtéž nahmatáte vypínač a spatříte vícebarevnou diodu. Ta indikuje párování, stav baterie, nabíjení i aktivovaný mó potlačení ruchů okolí. Ten lze použít jak při poslechu bez drátů, tak se zapojeným 3,5mm kabelem.

SamsungPremiumEOAG900_6

Velkým tahákem je nepochybně dotykové ovládání přehrávače, takže prsty stačí potáhnout nahoru/dolů pro úpravu hlasitosti, dopředu/dozadu k posunu skladeb, poklepáním se hudba zastaví, přidržením se aktivuje hlasové ovládání. Efektní a stylové řešení funguje při bezdrátovém spojení, a to vždy spolehlivě a přesně. Headset nabízí samozřejmě klasický mikrofon na hovory, další mikrofony (ty drobné otvory v náušnících) pracují právě pro potlačení hluku.

SamsungPremiumEOAG900_5SamsungPremiumEOAG900_4

Samsung to se sluchátky myslí opravdu vážně, nachystal aplikaci v Google Play pro úpravu podání zvuku a ekvalizéry. Pokud jste příznivci takových úprav produkce, vzhůru do toho, já se mezi ně neřadím. Navíc testovaný kus sluchátek s aplikací nechtěl spolupracovat.

Produkce ve sluchátkách není vyloženě audiofilská, nicméně měniče odvádějí svoji práci na jedničku. Přesně rozfázované zvuky nástrojů klasických i elektronických si užijete bez nějakého komolení nebo ozvěny. Vyloženě basové podání nezažijete, ovšem prokreslení výšek i středů rozhodně nezarmoutí. Osobně mne sluchátka velmi vyhovovala, a to jak s redukcí hluku nebo bez ní. Při pohledu na cenu skoro 8 000 Kč je zřejmé, že je nadsazená – srovnatelná Beats By Dr. Dre Executive stojí pod 5 000 Kč. Beats jsme testovali zde.

Headset Samsung Level Over

  • Hmotnost: 350 g
  • Měniče: 50 mm, 41 Ohm
  • Spojení: bluetooth 3.0, NFC
  • Profily: A2DP, AVRCP, HSP, HFP, SPP
  • Výbava: potlačení šumu, spojení 3,5mm jack, cestovní pouzdro
Samsung EO-AG900B lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama