Samsung má dvoje nové chytré hodinky bez Androidu

Reklama

Ještě před zahájení MWC v Barceloně se Samsung vytasil s dvojicí hodinek Gear 2 a Gear 2 Neo. Design nás již nepřekvapí, přibylo třeba tlačítko pod displejem, infraport, snímač tepu a další inovace.

SamsungGear2_9SamsungGear2_8

Nové hodinky navazují na Galaxy Gear, které jsme testovali zde. Nové modely však přišly o označení Galaxy, takže se jmenují jen Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo. Důvod je nasnadě, nemají systém Android, ale prostředí systému Tizen.  Jedny jsou dražší a lépe vybavené, možná nám budou stačit i ty levnější. V prodeji budou od dubna a kompatibilní budou dle výrobce s mnoha mobilními zařízeními.

SamsungGear2_11SamsungGear2_10SamsungGear2_7SamsungGear2_6

Hodinky mají lepší procesor, jde o dvoujádrový 1 GHz, více je RAM – 512 MB. Větší je vnitřní paměť, již 4 GB. Pro komunikaci slouží bluetooth 4.0, na ovládání TV infraport. Opět stačí do mobilu nainstalovat aplikaci Gear Manager a konfigurovat funkce hodinek odtud. Novinkou je samostatně fungující hudební přehrávač, nebude potřeba telefonu, jednoduše spárujete sluchátka s hodinkami a můžete vyrazit na cesty. Další inovací je snímač tepu na vnitřní straně, díky němu budou lépe použitelné fitness aplikace.

SamsungGear2_1SamsungGear2_2SamsungGear2_3SamsungGear2_4

Reklama