Samsung má vlastní „Operu“, aplikace Max šetří data

Reklama

Samsung se inspiroval mobilním internetovým prohlížečem Opera. Vyvinul vlastní aplikaci Samsung Max, která bude šetřit data a chránit soukromí uživatelů.

Nová aplikace je automaticky nainstalovaná v telefonech Galaxy A a Galaxy J prodávaných v Indii, Argentině, Brazílii, Indonésii, Mexiku, Nigérii, Jižní Africe, Thajsku a Vietnamu. Majitelé ostatních zařízení Samsung si ji mohou zdarma stáhnout z Google Play.

A co aplikace Samsung Max umí? Neustále sleduje, jak využíváte data, a dává vám tipy, kde by se dalo ušetřit. Umožňuje nastavit oprávnění pro jednotlivé aplikace, pokud vám připadá, že spotřebovávají data zbytečně. Ve webovém prohlížeči i aplikacích umí komprimovat obrázky, videa, zvuky i celé webové stránky.

Otevřené, nedůvěryhodné a neznámé Wi-Fi hotspoty mohou být zabezpečeny a ochráněny pomocí šifrování jedním kliknutím, blokování sledování a maskování systému doménových jmen (DNS).

Uživatelé přístrojů Samsung, které v současné době využívají aplikaci Opera Max, budou mít od 23. února 2018 možnost automatického upgradu na Samsung Max.

Reklama