Samsung MČSR v mobilních hrách 2024 – objeví se nová mobilní hra

Reklama

Samsung MČSR v mobilních hrách je tradiční akcí pro všechny hráče a esportovce s finále na MČR v Brně.

Samsung MČSR v mobilních hrách 2024 představí poprvé strategickou mobilní hru Teamfight Tactics pro jednotlivce. Dále se již popáté uskuteční česko-slovenské týmové mistrovství ve hře Brawl Stars. “Samsung dlouhodobě podporuje MČSR a s radostí sleduje rozvoj esportu,“ říká Karel Plaček, produktový šéf mobilní divize Samsung Electronics Czech and Slovak. „S našimi inovativními mobilními technologiemi se v rukou hráčů otevírají nové světy herního dobrodružství. Těšíme se na další ročník plný strategie a adrenalinu!”

Oba tituly se i přes své rozdíly dočkají jednotného formátu. Hráči se během sedmi měsíců mohou těšit na pět online sérií, offline zastávky v Nitře a Praze a také velkolepé vyvrcholení na MČR v Brně. Na svátku domácího esportu se představí 4 nejlepší Brawl Stars týmy a 8 hráčů Teamfight Tactics, kteří v průběhu sezony posbírají nejvíce bodů do celkového MČSR žebříčku.

Spolu s možností vyhrát domácí titul je největším lákadlem každoroční prize pool. Ten se díky hlavnímu partnerovi, společnosti Samsung, podařilo oproti loňsku navýšit o 50 procent. Hráči a týmy si zahrají o 195 000 Kč. Největší část si elita rozdělí na finále sezony, kdy dotace činí 50 tisíc pro Brawl Stars a 40 tisíc pro Teamfight Tactics. Offline zastávky nabízejí rovnou polovinu.

Úvodní online série již odstartovaly. Brawl Stars týmy absolvovaly první kvalifikaci 28. dubna, týmy Teamfight Tactics o dva dny později. První významná událost proběhne ve Vodafone PLAYzone Areně v Praze. Domácí špička se o prvenství utká 16. června na zařízeních Samsung. Následovat bude Gameday Nitra o víkendu 3. až 6. října, která se bude konat v Agrokomplexu Nitra. Finálovým měsícem sezony bude listopad.

Reklama