Samsung nejspíš v Barceloně představí Galaxy S5

Reklama

Samsung rozesílá novinářům pozvánky na další kolo své akce Unpacked, tentokrát s přídomkem „na pátou“. Konat se bude u příležitosti mobilního kongresu v Barceloně v pondělí 24. února a nejspíš na ní bude představen očekávaný Galaxy S5.

Poslední zmíněnou informaci sice zatím nikdo nepotvrdil, ale zejména pětka v názvu akce napovídá, že se skutečně bude jednat o tento model. Samsung Galaxy S5, další z řady vlajkových mobilů jihokorejského výrobce, měl být představen „někdy na jaře 2014“, což uvedenému termínu také odpovídá.

Jak jsme psali asi před třemi týdny: Samsung poprvé veřejně připustil malou odlišnost mezi SIII a S4 a rozhodl se S5 udělat zgruntu jinak. Podle vyjádření výrobce by se mělo jednat hlavně o změny u displeje a o pocitu, který budou mít uživatelé z krytů. O funkční výbavě zatím nic známo není. Analytičtí vrabci cvrlikají, že Samsung zvažuje použití čtečky oční duhovky, aby se vytáhl nad Applem, který ve svém iPhonu používá čtečku otisků prstů. Jestli se nakonec oční sken v Samsungu Galaxy S5 objeví, to teprve uvidíme. Spolu se Samsungem Galaxy S5 představí jihokorejská firma také nový wearable produkt, který bude vylepšením současných hodinek Galaxy Gear. Nikdo ovšem neřekl, že to budou hodinky, Samsung v poslední dobou hodně koketuje s chytrými brýlemi a la Google Glass.

 

Reklama