Samsung Rex 70 Duos: máte hluboko do kapsy? [recenze]

Reklama

Mobil bez operačního systému stojí stojí kolem dvou tisíc a nabízí podporu dual SIM. Malý telefon je určen nenáročným majitelům, kteří budou mít trpělivost s menším displejem a spokojí se se základními funkcemi.

Samsung Rex 70 Duos

Rozměry: 105 × 57 × 12 mm, 95 g
Displej: 3″, 240 × 320 bodů, 65 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, 10 MB, ano
Data: GPRS  EDGE
Další konektivita: microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 2 Mpx, video: QVGA
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung S3802 REX 70 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Lowendové dotykové telefony nemá jen Nokia v podobě modelů Asha. Samsung představil modely Rex s označením 60, 70, 80 a 90. Některé jsou dual SIM, jako testovaný kousek Rex 70 Duos. Mobil koupíte v tmavé modré nebo stříbrné variantě, výhodou by mohly být malé rozměry konstrukce. V mojí dlani se telefon téměř ztrácí.

Konstrukce

Samsung potěší minimální hmotností pod 100 g, zaoblené tvary těla jsou příjemné na dotek. Celoplastová konstrukce je pevná a nikde nevrže. Přední stranu obíhá rámeček kolem displeje, displej je pouze 3palcový, takže se nedá mluvit o nějaké pohodlí pro časté používání. Displej typu TFT má jen QVGA rozlišení a na slunci na něm není téměř nic vidět. Krycí plast se snadno dotýká displeje pod ním a spatříte „duhu“.

SamsungRex70_19SamsungRex70_12

Pod displejem se nachází dvojice senzorových tlačítek a prostřední klasické pro návrat na hlavní obrazovku. Tlačítka nejsou podsvícena, reagují celkem přesně a rychle. Logo Duos naznačuje použití dual SIM technologie pro dvě SIM najednou.

SamsungRex70_14SamsungRex70_13SamsungRex70_16SamsungRex70_15

Vespod se telefon dobíjí přes microUSB, vlevo se nachází menší dvojtlačítko hlasitosti a dokonce se nezapomnělo na poutko pro šňůrku. Nahoře zapojíte sluchátka, zámek displeje se umístil napravo. Jiné ovladače na těle levného mobilu nejsou.

SamsungRex70_17SamsungRex70_18SamsungRex70_10SamsungRex70_9

Zaoblená záda telefonu poskytují prostor fotosnímači ve kvalitě jen 2 Mpx bez autofokusu a LED blesku. Podporuje video, ale v mizerné kvalitě QVGA. Pod krytem se skryla 1 000mAh baterie, po stranách se zpřístupnily sloty microSDHC karty a druhé SIM 2.

Funkce, výbava

Telefon operuje s vlastní platformou, nejde o žádný operační systém. Z datových přenosů podporuje jen GPRS a EDGE. Prostředí telefonu připomíná Android, tedy mám na mysli třeba vysouvací lištu z horního okraje, pohotovostní displeje, zástupce aplikací u spodního okraje. V horní liště najdete přepínače dat a vyzváněcího profilu

SamsungRex70_1SamsungRex70_2SamsungRex70_3SamsungRex70_4

Rychlost odezvy je spíše na nižší úrovni, telefon se samozřejmě používat dá. Nepočítejte s nějakými aktivními widgety, tady si umístíte jen zástupce nebo třeba velké hodiny. Telefon se odemyká tažením prstu, hlavní menu je rozvrženo na 16 ikon, které si snadno přemístíte, kam uznáte za vhodné.

SamsungRex70_8SamsungRex70_7

S telefonem se dá volat z obou SIM, při vytáčení jednoduše zvolíte SIM1 nebo SIM2, jak potřebujete. Totéž platí pro editor SMS. Výrobce do telefonu nainstaloval odkazy na Facebook a Twitter, místo zbylo na javové hry a další doplňky.

SamsungRex70_5SamsungRex70_6

Nepřijdete tak o kalendář, budíky, služby Googlu, ale také prohlížeč Opera mini, kalkulačku a transfer souborů přes bluetooth. Nechybí ani převodník, slovník, kalkulačka. Chvíle zábavy zajistí hudební přehrávač a třeba i fotoaparát. Fotky spadají do průměru, video se hodí maximálně pro přehrání na displeji.

SamsungRex70_foto_2SamsungRex70_foto_1

Závěr

Levný telefon míří na nejméně náročné zákazníky, kterým vyhoví 3palcový displej a s tím související drobné rozměry konstrukce. Lehký mobil ukrývá i dual SIM, pokud byste někdy potřebovali používat. Pro volání určitě postačuje, psaní textů už tak pohodlné není. Osobně bych se raději poohlédnul po levném Androidu s podstatně větším komfortem instalace aplikací z Google Play a především přítomností Wi-Fi.

Reklama