Samsung Rex 80: další telefon pro spořivé [recenze]

Reklama

Samsung nevzdává boj o zájemce o levné dotykové mobily bez operačního systému. Tenhle Rex 80 se snaží zaujmout nízkou cenou a rovněž podporou Wi-Fi, počítejte se základními funkcemi.

Samsung Rex 80

Rozměry: 102 × 58 × 12 mm, 95 g
Displej: 3″, 240 × 320 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, 20 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  Wi-Fi
Další konektivita: microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 3,2 Mpx, video: QVGA
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung S5220R REX80 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Samsung Rex 80 patří do rodiny levných dotykáčů Rex, z nichž jsme již testovali model Rex 70 Duos s podporou dual SIM. Více v tomto článku. Kdybyste měli zájem o lépe vybavený „hloupý“ telefon Rex, nahlédněte na zbývající modely Rex. Testovaný Samsung Rex 80 koupíte v modré nebo bílé variantě. Radost by mohl udělat zejména ženám, jejich menší prsty by si mohly lépe zvyknout na obsluhu na menším 3palcovém displeji.

Konstrukce

Stejně jako u modelu Rex 70 Duos hovoříme o malém telefonu, který skoro schováte do dlaně. Lehký plastový mobil s hmotností pod 100 g oživuje lesklá lišta obíhající dokola. Na přední straně nepřehlédnete lesklá dotyková tlačítka pod displejem, stejně jako to hardwarové uprostřed.

SamsungRex80_9SamsungRex80_8

Hlavní roli samozřejmě hraje dotykový displej s velikostí 3 palce a jen QVGA rozlišením. Pro sledování obrazu na přímém slunci se moc nehodí, lepší je zastínit. Na levém boku najdete poutko na šňůrku a dvojtlačítko hlasitosti. Nahoře se zapojí sluchátka a napravo zbývá zámek mobilu. Tímto se rovněž mobil zapne.

SamsungRex80_2SamsungRex80_3SamsungRex80_4SamsungRex80_5

O nabíjení se postará microUSB na spodní hraně. Plastový zadní kryt obsahuje výstup hlasitého reproduktoru s docela silným projevem. Nechybí čočka 3Mpx fotoaparátu, nenajdeme tu už LED blesk. Samozřejmě nepočítejte s autofokusem a hardwarovou spouští. Výkon fotoaparátu zahrnuje možnost záznamu QVGA videa.

SamsungRex80_6SamsungRex80_10

Pod krytem číhá 1 000mAh akumulátor a SIM slot klasického rozměru. Rovněž tu najdete slot microSDHC karet, hodí se k uložení třeba hudby. Výdrž mobilu značí fakt, že s nemusíte nabíjet i několik dní v kuse. Tedy pokud budete mít vypnutou Wi-Fi a datové přenosy.

Funkce, výbava

Rex nemá operační systém, jde o jednoduché prostředí, které si však pár prvků z Androidu vzalo. Pro datové přenosy kromě Wi-Fi použijete GPRS a EDGE, oceníte přehlednou informační lištu od horního okraje.

SamsungRex80_11SamsungRex80_12

Líbí se mi velké digitální hodiny, další doplňky najdete v menu. U spodního okraje čekají na využití zástupci aplikací, mezi displeji se lze přepínat dokola. Hlavní menu tvoří mřížka, procházení menu je trhané a na spuštění aplikací si počkáte.

SamsungRex80_13SamsungRex80_14SamsungRex80_15SamsungRex80_16

Mobil podporuje aplikace v javě, výrobce tu nechal aplikace na organizační funkce, ale také pár her. Nechybí ani odkazy na sociální sítě, najdete tu prohlížeč a Operi Mini k tomu. K hudbě poslouží FM tuner nebo přehrávač s hudební knihovnou.

SamsungRex80_foto_1SamsungRex80_foto_2

Závěr

Drobný mobil udělá radost nenáročným zájemcům, kterým nebude vadit sekání prostředí a pomalejší spouštění téměř všech aplikací. Na volání se mobil určitě hodí, ovšem psaní textů je na malém displeji nepohodlné. Přítomnost Wi-Fi je dost podstatným argumentem ke koupi!

Reklama