Samsung S5690 Galaxy Xcover: do sucha a hlavně do vodičky! (recenze)

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Uvnitř odolného Xcoveru pracuje 800MHz procesor a 512 MB RAM. Moc nepotěší 165 MB vnitřní paměti, ale to může zachránit právě karta. Telefon si rozumí s 3G sítěmi, dokonce má HSDPA i HSUPA, nechybí tradiční Wi-Fi, bluetooth, GPS, to je jasné. Android dostal grafickou nadstavbu výrobce Touchwiz, takže tu přibylo pár aplikací Samsungu a nějaké to vylepšení, které usnadní práci s mobilem.

Na mobilu bych uvítal nějakou informační diodu, takhle se musí rozsvítit displej a to pouze tlačítkem zámku. Pak něco uvidíte. Mobil odemknete tažením obrázku tapety někam pryč. Standardně na vás čekají tři pohotovostní displeje, maximálně jich bude sedm. Android už snad neumí ničím překvapit. Z informační lišty nahoře se dozvíte nové události a spuštěné aplikace. Určitě jsou fajn přepínače datových přenosů, GPS nebo natočení displeje. Ale proč tu už není regulace jasu? Samsung totiž nemá čidlo a tak si oblíbíte nastavení v menu nebo nainstalujete nějaký widget, abyste zbytečně nesvítili ve tmě a naopak.

Hlavní menu se listuje doprava a doleva, telefon ukazuje dostatečný výkon. Nejsem příznivcem animací, ale i ty umí mobil rozhýbat. Ve spodním řádku stále svítí několik tlačítek rychlé volby aplikací, snadno tak zjistíte hovory, kontakty, zprávy.

Při telefonování jsem asi přišel na to, že mobil po ukončení hovoru někdy nechce opět rozsvítit displej pro ukončení hovoru. Jakoby čidlo vzdálenosti stále počítalo, že se bude mluvit dále. Jinak k čistotě hlasu a reproduktoru nemám připomínek. Pro psaní zpráv tu slouží editor s klávesnicí Samsung nebo Swype. Rád píšu na té tradiční, ale proč mi na ní chybí čárka a musím ji hledat mezi symboly?

Telefon jsem používal pro poslech hudby, výstup do sluchátek Koss obstál, nečekám od takového mobilu nějaké zázraky. Určitě někomu polichotí přítomnost FM rádia s RDS. Tady by třeba outdooroví nadšenci uvítali integrovanou anténu, aby si poslechli zprávy o počasí někde v kempu bez nutnosti připojení sluchátek.

Telefon pracuje svižně v e-maily, kalendářem, Google Play. Na dokumenty se bude hodit balíček Polaris Office, na navigaci zase kvalitní Google Mapy a navigace v autě nebo pěšky. Internetový prohlížeč je hodně použitelný a plynulý, akorát flash chybí.

Jak fotí Samsung Galaxy Xcover

Ukázkové VGA video

Závěr

Samsung Galaxy Xcover se mi líbí barevným provedením a velikostí displeje. Samozřejmě krytí IP67 se hodí, jelikož telefon je tak předurčen pro outdoorové využití a to třeba v dešti. Ovšem pozor dejte na nějaké pády, opravdu to je pouze plastová konstrukce. Telefon docela dobře fotí, na videa VGA však moc není. Pochvalu sklidí svižný chod, mrzí určitě nižší rozlišení displeje a ne moc kvalitní obraz. Trochu zarazí vyšší cena, ale za outdoorovou výdrž je asi potřeba řádně zaplatit.
Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama