Samsung S5690 Galaxy Xcover: za mnoho peněz odolnost [preview]

Reklama

Jeden z mála odolných chytrých telefonů vypadá atraktivně, displej kryje Gorilla Glass a konstrukce přežije vodní lázeň, tuny prachu a bláta. Dokáže tohle váš mobil?

Samsung Galaxy Xcover patří do rodiny Galaxy, tedy telefonů Samsung s operačním systémem Android. Xcover má verzi 2.3 a jeho chod zajišťuje 800MHz procesor s 512 MB RAM. Telefon se prodává v atraktivní oranžové barvě a tak jasně dáte najevo, že tenhle mobil není rozhodně obyčejný.

Konstrukce podle uděleného stupně krytí IP67 odolá 30minutové koupeli ve vodě, také do něj nepronikne prach. Je zřejmé, že především vniknutí vlhkosti se po odolných mobilech vyžaduje a tak není problém se s mobilem koupat, či jinak jej omývat nebo telefonovat v dešti. Rozhodně není Samsung obrněncem, který je stavěný na nějaké pády, postrádá jakoukoliv pogumovanou část, je kompletně z plastu.

Obsah balení je strohý, kromě nabíječky a USB kabelu tam není nic víc. Telefon je v reálu spíše nahnědlý než vyloženě oranžový, i tak se barevná kombinace povedla. Čelní strana zaujme displejem s velikostí 3,65″ a hlavně tvrdou ochranou v podání sklíčka Gorilla Glass. Ovládací tlačítka jsou mechanická a bohužel nepodsvícená. Aby vlhko nevniklo dovnitř, je na spodní straně nasazená krytka microUSB konektoru. Kvůli zapuštění konektoru do těla mobilu se musí využít přibalený kabel s tenkým konektorem, aby došlo ke spojení.

Samsung Galaxy Xcover

Rozměry: 122 × 66 × 12 mm, 135 g
Displej: 3,65″, 480 × 320 bodů, ? barev, TFT LCD
Procesor, systém: 800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 150 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena SAMSUNG S5690 Galaxy Xcover v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Nahoře se takto schovává 3,5mm jack, vlevo je dvojtlačítko hlasitosti. Při uzamknutém mobilu můžete horní tlačítko použít k aktivaci LED jako svítilny, to je praktické a rychlé. Vpravo se nabízí zámek displeje, už zcela chybí spoušť fotoaparátu. Zadní kryt vypadá velmi efektně a k mobilu je přitažen kovovým zámkem. V krytu jsou otvory fotoaparátu, LED a reproduktoru. 3Mpx fotoaparát nefotí vyloženě špatně, bojuje hlavně s přepaly světlých míst, podívejte se na ukázkové fotky. Pod krytem najdete slot microSDHC, výrobce dal 2GB kartu k mobilu. Telefon pilně testujeme, brzy více v recenzi.

Jak fotí Samsung Galaxy Xcover

Reklama