Samsung si věří, vydělal prý 130 miliard korun

Reklama

Samsung uveřejnil první odhady finančních výsledků. Podle nich vydělal za třetí čtvrtletí letošního roku rekordních 130 miliard korun. Výsledky ale ještě nejsou schválené orgány společnosti a navíc zahrnují veškeré příjmy všech divizí elektronického giganta.

Samsung Electronics (čili celá divize vyrábějící vše možné od telefonů po televizory) zveřejňuje jakési prvotní informace pro investory. Teprve po důkladném spočtení všech příjmů a výdajů, schválení účetnictví orgány společnosti atd. pak zveřejní finální výsledky.

Letošní „odhad“ je tedy takový, že firma vydělala za třetí čtvrtletí 7,28 miliardy dolarů, tedy přibližně 131 miliard korun. Oproti stejnému období loňského roku je to výrazné zvýšení, tehdy společnost vydělala 5,86 miliardy dolarů, tedy 105 miliard korun.

Za uplynulý rok Samsung v oblasti mobilních telefonů sesadil Nokii z trůnu největšího výrobce. Uvedl celou řadu úspěšných modelů, například Galaxy S III. Jak už jsem říkal, výsledky jsou zatím shrnuty za celou divizi a zahrnují tak kromě mobilů i další elektrospotřebiče, na růst zisku mobilní části si ale můžete klidně vsadit.

Reklama