Samsung spolupracuje s Microsoftem, zatím jen na Androidu

Reklama

Společnosti Samsung a Microsoft oznámily další partnerství. Sice se zatím nejedná o telefony s Windows Phone, Samsung ale aspoň nainstaluje do svých mobilů a tabletů programy a služby Microsoft.

Byly doby, kdy Samsung osahával všechny operační systémy a nabízel obdobné mobily v různých variantách. Dnes se napevno přimkl k Androidu a ani nová dohoda s Microsoftem na tom evidentně nic nezměnila. Zatím.

Spolupráce začne tím, že Samsung do všech nových mobilů Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge nainstaluje vybrané služby Microsoftu, konkrétně OneNote, OneDrive a Skype. Oba telefony budou mít k dispozici cloud OneDrive o kapacitě 100 GB na dobu dvou let.

Samsung Galaxy S6

Rozměry: 143 × 71 × 7 mm, 140 g
Displej: 5,1″, 1440 × 2560 bodů, 16 mil. barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 2100 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 128000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 16 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

V těch několika měsících, které zbývají do června, se pak ve vybraných (dosud blíže neupřesněných) tabletech Samsung objeví Office – Word, Excel a PowerPoint. K tomu samozřejmě již zmíněné služby OneNote, OneDrive a Skype.

Podniky, které si pořídí zařízení přes prodejní síť Samsung B2B, budou mít přístup ke třem verzím služby Microsoft Office 365 – Business, Business Premium a Enterprise – společně s bezpečnostním řešením Samsung KNOX.

Reklama