Samsung The Frame: televize jako vstupenka do galerie

Reklama

Samsung zahájil prodej chytré TV, která nabízí špičkový obraz pro věrné zobrazení uměleckých děl ze světových galerií. Naživo je obraz opravdu neuvěřitelný!

Samsung The Frame je označení edice smart TV, která je spíše spojením TV a obrazu v jednom produktu. Samsung The Frame přináší špičkový QLED obraz s matnou povrchovou vrstvou, tenkou konstrukci s netradičně vyměnitelnými rámečky, aby mohla TV připomínat právě klasický obraz. The Frame má připomínat obraz, k tomu slouží nacvaknutelné výměnné rámečky v několika odstínech, ty půjde za 3 500 Kč každý dokoupit. Bez rámečků je televize klasicky černě orámována.

The Frame je v základu smart TV s přehledným prostředím, ovšem v menu nebo na ovladači se nachází speciální tlačítko pro aktivaci režimu zobrazení obrazů. Ty najdete v menu TV již uložené, nebo můžete využít propojení na databáze světových galerií a tam si nějaký obraz najít a vybrat. Pro procházení databází poslouží předplatné za 149 Kč měsíčně ak zakoupení jednotlivého obrazu do TV je nutné dát 600 Kč. Digitalizované umělecké dílo (obraz nebo fotografie) je speciálně upraveno pro rozměry The Frame, takže zobrazení je dokonalé. Někdy jsou díla mírně oříznuta, aby vynikly detaily, díla na výšku se zobrazují s rámečky. Naživo je obraz starých děl opravdu prvotřídní, jsou vidět popraskaná plátna, tahy štětcem, plastičnost.

Pro instalaci je v ceně držák na zeď, nebo půjde dokoupit stojan třeba na polici. Spojení a napájení podporuje TV díky tenkému přívodnímu kabelu, který je i na zdi dostatečně diskrétní, přitom vede jak elektřinu, tak data do externího boxu ve vzdálenost až 5 m. Novinka přichází na trh za 24 990 Kč (43 palců), 29 990 Kč (49 palců), 34 990 Kč (55 palců) a největší za 44 990 Kč (65 palců). Do konce roku dává Samsung jeden vyměnitelný rámeček zdarma, dále přidá 4 měsíce zdarma předplatného pro přístup do archivu galerií.

Reklama