Samsung vs. Apple: další kolo, pokus o smír

Reklama

I když už se o tom tolik nepíše, mezi velkými výrobci, zejména Applem a Samsungem, se neustále odehrávají soudní bitvy o vzájemné kradení patentů. Nyní se obě firmy rozhodly, že se znovu pokusí o mimosoudní smír, a to do měsíce.

Před několika lety byly soudní spory velkým novinářským hitem. Všichni výrobci se žalovali navzájem, Apple si patentoval tvar obdélníku se zaoblenými rohy, různé soudy zakazovaly dovoz různých konkrétních výrobků do různých zemí a tak dále, a tak podobně. Vše došlo až do té fáze, že Googlu přišlo jako dobrý nápad pořídit si celou mobilní divizi Motoroly jen pro její patentové portfolio.

Většina sporů už dávno utichla, oni také někteří výrobci mezi tím zkrachovali. V současné době hoří zejména řada sporů mezi Applem a Samsungem na americkém trhu (pro Apple jsou ostatní trhy podstatně méně zajímavé). Protože takové soudy stojí spoustu peněz a jejich výsledek je nepředvídatelný (občas někde vyhraje Apple, občas někde vyhraje Samsung), rozhodli se zástupci obou firem, že se pokusí dohodnout mimosoudně.

K setkání generálních ředitelů Samsungu a Applu by mělo dojít nejpozději do 19. února. Potom totiž začíná veletrh MWC v Barceloně, kde budou nejspíš obě firmy přítomny, v březnu pak následuje nějaký další soud ve Spojených státech. Tak uvidíme, jestli se šéfové dokáží shodnout.

Reklama