Samsung Wave III: ukázkové fotky

Reklama

Samsung Wave III přináší novou generaci operačního systému Bada, v tomto článku se ale zaměříme především na jeho fotografické schopnosti. Dělají důstojnou společnost kvalitnímu smartphonu, nebo patří k důvodům, proč si tento mobil nepořizovat?

Samsung Wave III bohužel nenabízí hardwarovou spoušť fotoaparátu, focení tudíž musíte aktivovat ikonou z pohotovostního displeje. Displej v podobě hledáčku zůstává takřka prázdný, vidíte jen ikonu spouště a v levé části šipku. Když na ni ťuknete, objeví se možnosti nastavení fotoaparátu. Jeho maximální rozlišení je 5 Mpx (2560 × 1920 bodů), k dispozici máte ale sedm dalších velikostí, nejméně 640 × 480.

Nabízené možnosti jsou docela bohaté. Můžete upravovat expozici, kontrast, vyvážení bílé nebo ISO. Výbornou vlastností je rozpoznání mrknutí, snímač ale detekuje také úsměv. Zvládá základní režimy focení (panorama, noc, sport, interiér, text), ale i specifičtější možnosti jako západ slunce, světlo svíčky, ohňostroj či protisvětlo. Při focení takto náročných scén ale nepočítejte s žádnými zázraky.

Venkovní snímky mají velmi dobré podání barev a jsou také dostatečně ostré.

Problém nastane u protisvětla, kdy má snímač místy sklony k přepalům.

 

Při focení detailů můžeme hodnocení zopakovat. Výborně ostré snímky s přiměřeným barevným pojetím, občasným lehkým přepalům se ale nevyhnete.

U výrazného detailu foceného v interiéru vypadá opět vše velmi dobře. A to jsme nechali fotoaparát v režimu automatiky, bez použití makra.

Pouze poslední snímek se příliš nepovedl a je patrné určité rozmazání. Problém ale bude spíše ve fotografovi než fotoaparátu, dávejte ale vždy pozor, abyste při exponování zbytečně nepohnuli rukou.


Video zvládá HD rozlišení a opět můžete upravovat expozici, vyvážení bílé barvy, vybrat z několika efektů a požít samospoušť.

SAMSUNG S8600 Wave III lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama