Sazka Mobil se chlubí nejlevnějším roamingem

Reklama

Virtuální operátor Sazka Mobil připomíná svoje roamingové ceny a chlubí se tím, že je výrazně levnější než mnozí jiní virtuálové i velcí síťoví operátoři. Tedy s několika drobnými háčky.

Sazka Mobil začal uplatňovat nové roamingové ceny už od dubna, i když regulace Evropské unie požadovala snížení až od prvního května. Podrobně jsme o novém roamingu Sazka Mobilu již informovali, pro stručné připomenutí jen heslovitě: příchozí hovory 0,30 Kč/min, SMS 1,50 Kč, odchozí hovory 3 Kč/min pro předplacenky a 2,20 Kč/min pro tarify.

Evropská regulace přitom nestanovuje maximální ceny, ale pouze říká, že ceny v roamingu musí být stejné jako ceny při volání doma, operátor k nim smí pouze účtovat příplatek v maximální výši 1,66 Kč/min odchozího hovoru, 0,375 Kč/min příchozího hovoru, 0,6534 Kč za SMS a 1,66 Kč/MB dat.

Nejspíš díky tomu se může Sazka Mobil srovnávat s „jinými velkými virtuálními operátory“ – konkrétně Blesk Mobilem, Tesco Mobile a Mobil.cz – a prohlásit, že je oproti nim v roamingu levnější. Stejně tak je levnější proti vybraným předplaceným kartám velkých operátorů T-Mobile, O2 a Vodafone.

(České ceny Sazka Mobilu jsou mimochodem 2 Kč/min volání a 1,50 Kč/SMS. V roamingu tedy připočítává jen 1 Kč/min za odchozí hovory namísto maximálních 1,66 Kč/min a pouze 030 Kč/min příchozího hovoru namísto maximálních možných 0,375 Kč/min a dokonce 0 Kč/SMS namísto maximálních 0,6534 Kč.)

Reklama