Sazka Mobile: v prosinci lidé poslali o 156 % více DMS

Reklama

V posledních dvou měsících roku 2015 poslali zákazníci Sazka Mobile nejvíce DMS. Celoročně vzrostl počet dárcovských SMS o 250 % oproti roku 2014. Nejoblíbenějšími projekty jsou Světluška, Paraple a Kapka naděje.

Pro připomenutí – odeslání jedné dárcovské zprávy (DMS) stojí 30 Kč, z toho 28,50 Kč dostane přímo obdarovaná organizace. Službu garantuje Fórum dárců, takže máte jakousi jistotu, že se peníze dostanou skutečně prověřeným organizacím a ne nějakým podvodníkům.

Zákazníci Sazka Mmobilu v minulém roce odeslali o 250 % více dárcovských SMS než v roce 2014. Nejaktivnější byli v listopadu, kdy poslali o 186 % více DMS ve srovnání s celoročním průměrem. Druhým nejlepším měsícem byl prosinec, který převyšoval standard o 156 %. Nejméně DMS naopak lidé psali v únoru, v březnu a v srpnu.

A nyní už ke statistikám za všechny operátory. Za celý uplynulý rok Češi poslali více než milión dárcovských SMS, na dobročinné účely tedy přispěli částkou přibližně 30 miliónů. Největší zájem je o podporu zdravotně postižených a dlouhodobě nemocných, desetinu příspěvků pak tvoří humanitární pomoc.

Českým charitativním projektům velmi pomáhají benefiční koncerty přenášené v televizi, během kterých na účet dorazí nejvíce financí. Nejvíce DMS proto obsahovalo text SVETLUSKA (214 tisíc), na druhém místě se umístilo PARAPLE (184 tisíc) a na třetím nadace KAPKANADEJE (102 tisíc). Lidé však byli štědří i k obětem zemětřesení v Nepálu, kam poslali celkem přes 100 tisíc DMS.

Reklama