Sdílené elektroskútry BeRider zaplní Brno. Aplikaci instalujte už teď

Reklama

Vloni v Brně způsobily poprask sdílení koloběžky, letos to budou elektroskútry. Od května jich bude ve městě jezdit 250 kusů, součástí výbavy jsou dvě helmy a vše opět obsloužíte z mobilní aplikace.

BeRider se oficiálně vrhá do Brna po úspěchu v Praze, kam zavítal terpve vloni. Za projektem BeRider stojí Škoda Auto DigiLab, která se oficiálně domluvila s magistrátem města Brna. Nepůjde tak o partyzánskou akci jako to bylo v případě příchodu sdílených elektrokoloběžek Bird. „Stále větší množství lidí hledá alternativu k přepravě automobilem. Vedle sdílených kol či koloběžek jsou skútry další možností, jak cestovat pohodlně a rychle. Velmi oceňuji i skutečnost, že elektroskútry mají provoz bez hluku a bez emisí. To je obzvláště důležité v době, kdy hledáme cesty, jak snížit zátěž životního prostředí nejen v našem městě,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

 

U skútrů půjde o to, že mohou parkovat na běžných místech pro parkování aut a motorek, tedy v rámci modrých zón a jinde. Vždy však tam, kam dosáhne aktuální mapa pokrytí služby BeRider, což se ukáže právě v mobilní aplikaci. Tu můžete stahovat už nyní pro Android a iOS zdarma, pro registraci můžete použít i web https://www.be-rider.com/. Kromě jména a hesla je nutné doplnit bydliště a věk, současně vyfotit občanku a řidičák, abyste mohli na skútr sednout.

První jízda je zdarma po dobu 15 minut, pak vyjde na 5 Kč za minutu. Pokud aplikaci doporučíte kamarádovi, oba dostanete promo kód na dalších 15 minut zadarmo. Pro další účtování je výhodné sáhnout po balíčcích s předplatným, za necelou tisícovku nabití budete jezdit za 3,30 Kč za minutu (ceník na webu BeRider). Přesné pokrytí Brna zatím BeRider v aplikaci neukazuje, ale určitě nepůjde jezdit po historickém centru. Další omezení bude 70 km na dojezd a 66 km/h rychlost, i tak půjde o zajímavou alternativu pro ucpané ulice Brna, které se plní kvůli uzavírkám snad každé léto. Zajímavou recenzi služby BeRider a schopností skútrú v rámci Prahy najdete na webu Motorkari.cz.

Aplikace BeRider v Brně

Jak BeRider funguje

 

Reklama