Sedm nejzábavnějších her, nejen pro iOS

Reklama

Rádi hrajete na mobilních telefonech hry? Pokud vás více zajímají ty jednodušší a důležitá je pro vás především hratelnost, těchto šest herních pokladů prostě nesmíte minout. Dost možná je znáte, možná vás ale aspoň některou z nich překvapíme.

Tyhle hry možná neoslní grafikou ani propracovaným fyzikálním modelem, vynikají ale jednoduchostí a skutečně ďábelskou hratelností. Vystihují podle nás naprosto přesně, jak by měly hry pro mobilní telefony vypadat. Být jednoduché, snadno ovladatelné, okamžitě hráče vtáhnout a přitom zbytečně nezdržovat. Že se na nich dá vypěstovat solidní závislost, už je jen vedlejší důsledek…

Nevýhody, které jsme u her uvedli, berte s rezervou. Bez nich by možná nikdy nebyly tak úspěšné.

Angry Birds

Dnes už naprostá herní klasika, pravděpodobně nejúspěšnější hra všech dob. Ptáčci, které vystřelujete z praku a likvidujete zelená prasátka, se dočkaly nespočtu nových levelů, najdete je (nejen) na všech operačních systémech, v reklamách, chystá se i film.

Nevýhody: musíte čekat na nové levely, občas nevyvážená obtížnost

Dostupnost: iOSAndroid, SymbianWindows Phone, Series40

Doodle Jump

Geniálně jednoduchá hříčka. Ovládáte panáčka a po plošinkách se snažíte vyskákat co nejvýše. Obtížnost postupně roste, objevují se nepříjemné překážky a stačí jedna chyba a skončili jste. Přesto budete stále dokola zkoušet vyskákat co nejvýše. Hra nemá levely, můžete si ale vybrat různá zajímavá prostředí, ve kterých se pohybujete.

Nevýhody: nedá se dohrát, žádné záchytné body

 

Dostupnost: iOS, Android,  Bada,  Symbian,  Windows Phone

Fruit Ninja

Hra, která naplno využívá dotykových displejů. Kdosi zespodu vystřeluje ovoce a vy ho prstem přesekáváte. Hra má několik módů, jednou je důležité žádné ovoce neminout, jindy jste omezeni časovým limitem.

Nevýhody: časem možná trochu monotónní

Dostupnost: iOS,  Android,  Bada, Symbian, Windows Phone

Tiny Wings

Neprávem přehlížená hra, která vám ale učaruje svou jednoduchostí. Opět je v akci ptáček, tentokrát je ale důležité udržet ho co nejdéle ve vzduchu. Stačí, když se správně odrazí na svahu a vy podržíte v tu pravou chvíli prst na displeji. Cílem je uletět za (herní) den co největší vzdálenost.

Nevýhody: možná až příliš triviální

 

Dostupnost: iOS

Airport Mania

Letadýlka nesmí chybět. V této hře děláte správce letiště. Důležité je, co nejrychleji odbavit všechna letadla, navést je ke správným hangárům, doplnit palivo, opravit a rychle zase poslat zpět do vzduchu. Pokud vám to potrvá moc dlouho, pasažéři se naštvou a zisky začnou klesat.

Nevýhody: stále dokola se opakující situace

Dostupnost: iOS, Android

Flight Control

Letadla na jiný způsob. Tentokrát je tahem prstu navádíte na ranvej a dáváte pozor, aby se nesrazily. Letadla vylétají z různých částí obrazovky, jsou různě velká a rychlá. Jedna kolize a můžete začít od začátku.

Nevýhody: nakonec stejně vždycky prohrajete

 

Dostupnost: iOS, Android, Symbian, Windows Phone

Reklama