Šéf BlackBerry: Do pěti let nebudou žádné tablety

Reklama

Šéf BlackBerry Thorsten Heins rozhodně netrpí nízkým sebevědomím. Na konferenci v Los Angeles prohlásil, že do pěti let už nebude existovat žádný důvod, proč si pořizovat tablet. Jeho firma, BlackBerry, hodlá trh s tablety nahlodat svými chytrými telefony.

Tablety evidentně považuje za módní vlnu, která v nejbližší době odezní. Nutno říct, že tím jde proti všem současným statistikám i odhadům analytiků, kteří naopak v tabletech spatřují zářnou budoucnost vytlačující z jejich neotřesitelných pozic notebooky i stolní počítače.

Pokud bychom měli provést podobný odhad my v redakci, pravděpodobně bychom se nejvíc obávali toho, že trh tabletů splyne s trhem chytrých telefonů. Již několikrát jsme informovali, že velikosti displejů dnešních smartphonů se začínají nebezpečně blížit velikosti displejů menších tabletů. Také výkon chytrých telefonů prudce roste, již dnes je srovnatelný s výkonem tabletů a brzy překoná i mnohé počítače.

Klidně se tak může stát, že za oněch pět let budeme nosit v kapse malý tableto-mobilo-počítač (či jak se takové zařízení bude jmenovat), doma mít velký tableto-mobilo-počítač a v práci si k některému z těchto zařízení připojíme ještě větší telefon.

Reklama