Seniorské telefony Emporia v redakci

Reklama

Kapitoly článku

  1. Emporia Elegance Plus
  2. Emporia Click
  3. Emporia Talk Comfort

Emporia Click

Seniorský telefon jako véčko? Je mi jasné, jaké vás asi napadají nevýhody. Má to ale samozřejmě i světlé stránky. Emporia Click je i přes véčkovou konstrukci docela velký mobil (103 mm na výšku v zavřeném stavu), na vnější displej výrobce rezignoval, zato najdeme ve stříbrném pruhu objektiv VGA fotoaparátu! Zadní strana opět nabízí jen SOS tlačítko.

Boky přístroje jsou tentokrát podstatně jednodušší. Kromě úpravy hlasitosti na nich najdete už jen svítilnu a tlačítko spouště fotoaparátu. Klávesy jsou v tomto případě také mnohem výraznější a manipuluje se s nimi snadněji.

Jako u všech véček se to nejzajímavější objeví až po rozevření telefonu. Ten se v této poloze mírně překlápí dozadu, pořád ale bude na zádech držet.

Tlačítka klávesnice nejsou tak velká, jak bychom očekávali, výrobce je ovšem doplnil třemi dalšími klávesami, které vám zajistí rychlé spojení s vybranými kontakty. Ovládací klávesy jsou větší než u modelu Elegance Plus, šipky pro pohyb v menu ale stále mají nejmenší prostor.

První dojmy z klávesnice se týkají hlavně docela tuhých tlačítek, to ale v tomto případě nelze brát jako nevýhodu.

Displej má velikost 2,2“ a rozlišení 176 × 220 bodů. Kvůli fotoaparátu musí být barevný, hodnocení čitelnosti si necháme až na recenzi.

Výbava telefonu ho řadí mezi seniorskými mobily na špici. Kromě VGA kamery a barevného displeje nechybí ve výbavě bluetooth, podpora MMS nebo 2 MB interní paměti. Další překvapení si necháme na recenzi.

Kapitoly článku

  1. Emporia Elegance Plus
  2. Emporia Click
  3. Emporia Talk Comfort

Reklama