Seniorské telefony Emporia v redakci

Reklama

Kapitoly článku

  1. Emporia Elegance Plus
  2. Emporia Click
  3. Emporia Talk Comfort

Emporia Talk Comfort

Tenhle telefon je určitě z celé trojice nejjednodušší. Nabízí ovšem také bezkonkurenčně nejpohodlnější ovládání. Emporia toho dosáhla docela jednoduše. Veškeré klávesy na telefonu jsou totiž výrazně vyboulené a ještě jsou mezi nimi mezery. Zmáčknout něco omylem je takřka nemožné. Snad až na tradičně špatně řešené směrové šipky. Opět mají málo místa, ale díky provedení kláves mezi nimi cítíte jednoznačný předěl.

Ocenit musím také dobré rozměry přístroje. Malý displej by sváděl ke zbytečnému zmenšování mobilu, Emporia Talk Comfort se ale díky dobré velikosti drží v ruce velmi pohodlně.

Tahle Emporia určitě dobře připomene konkurenční Aligatory, také ona si vystačila pouze s černobílým displejem. Ve zjednodušení ale šel tentokrát výrobce tak daleko, že na zadní stranu ani nepřidal SOS tlačítko a nachází se zde pouze hlasitý reproduktor.

Dobíjecí konektor je stejný jako na předchozích dvou telefonech, spoustu tlačítek opět najdeme po bocích přístroje. Zajímavé je, že na svých místech drží podstatně lépe než u dražšího modelu Elegance Plus. Část je posuvných, část klasicky na zmáčknutí. Kromě zámku, hlasitosti a zapnutí telefonu zde máme posuvnou klávesu, kterou využijeme buď pro vstup do hlavní nabídky, nebo k okamžitému psaní textové zprávy. Určitě se nejedná o špatné řešení, jen by si takové tlačítko zasloužilo podstatně více prostoru. Takto je ještě obklopené svítilnou a posuvníkem pro aktivaci budíku.

Svítilna je umístěna na horní hraně mobilu, svítí, jen pokud tlačítko držíte. Telefon má také v horní části dva otvory pro poutko, jeho provléknutí ale bude chtít hodně jistou ruku.

O černobílém displeji už jsem se zmiňoval, text je tentokrát opravdu bílý na černém podkladě, žádná oranžová jako u konkurence. Celá nabídka přístroje se vešla do čtyř položek v menu, i z toho je vidět, že před sebou máme skutečně jednoduchý mobil. Jak obstojí v konkurenčním boji, se už brzo dozvíte z naší recenze.

Kapitoly článku

  1. Emporia Elegance Plus
  2. Emporia Click
  3. Emporia Talk Comfort

Reklama