Seniory v domovech spojí s rodinou tablety zdarma

Reklama

Jak zařídit kontakt se seniory v izolovaných domovech a jiných pečovatelských zařízeních? Nadace Charta 77 rozdává po celé ČR rovnou 900 tabletů s datovou SIM kartou pro posílání zpráv a videohovory.

Společnost Philip Morris rozdává v novém projektu Tablet od srdce ve spolupráci s Nadací Charty 77 tablety pro domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem a domovy pro osoby se zdravotním postižením napříč ČR. Izolovaní senioři kvůli karanténě COVID-19 nemohou být v osobním kontaktu s rodinou, panuje zákaz návštěv a někdy i pohybu venku. Vodafone (poskytl datové SIM karty) ve spolupráci s Deníkem Blesk a obchodem Mall (dodal tablety za minimální cenu) připravil nabídku pro 750 zařízení v ČR, součástí velké dodávky je 900 tabletů. Jejich pořízení a provoz uhradí Philip Morris. Spojení přes Whatsapp a videohovory senioři zvládají a jde o oblíbenou komunikaci, jak dokázal pilotní projekt v březnu v 8 domovech s klienty s Alzheimerovou nemocí.

„Uvědomujeme si, jak těžká pro seniory, ale i jejich rodiny musí současná situace být a jak silně se jich vzájemné odloučení dotýká, proto jsme se rozhodli pomoci,“ říká Andrea Gontkovičová, generální ředitelka Philip Morris ČR, a dodává: „Také starší lidé potřebují své blízké vidět a vnímat jejich emoce, byť zprostředkovaně. Písemný kontakt nebo telefonát v současné době seniorům nestačí.“

Reklama