Seznam.cz: v počtu zobrazení Android porazil Symbian a iOS

Reklama

Zajímavá analýza přístupů a využití služeb portálu Seznam.cz jasně ukazuje, že majitelé Androidů patří k jeho největším fanouškům. V podílu mobilních telefonů kraluje Apple iPhone, významné jsou i modely Samsungu. Z mobilu se nejvíce surfuje přes spaním.

Seznam.cz vydal zprávu s infografikou, z níž lze vyčíst chování mobilních i počítačových uživatelů. Za březen 2012 v počtu zobrazení vede Android s 35 %, následuje Symbian s 25 %, následuje iOS s 13 %. Dle vyjádření Seznamu.cz zbývající procenta obsáhl Windows Phone (skoro 2,5 % a za poslední 4 měsíce tu je nárůst o 0,4 %), BlackBerry (asi 2 %) a jiné. Z mobilů se ukazuje 11 % zastoupení Apple iPhonu, i 3 a 4 % u populárních Samsungů S5830 Galaxy Ace a S5230 Star.

Mobily válcují v přístupu na Seznam.cz počítače od půlnoci do zhruba 8 hodin ráno, pak přicházejí na řadu až kolem 22 hodin. Je vidět ,že spousta z nás surfuje právě před usnutím v posteli. Podobná křivka ukazuje využití Novinky.cz i bulvárního Super.cz. Na Novinky se mobily připojují hodně také kolem oběda, zřejmě u jídla uživatelé kontrolují zprávy za dopoledne.

Dle grafiky vyplývá i využití serveru Mapy.cz, kdy se mobily nejvíce využívají o víkendech, pravděpodobně při výletech a dovolených. I tak se v telefonech zobrazují 10 000×, z počítačů i 3 000 000×.

Přestože z grafů může vyplývat, že telefony jsou rovnocennými soupeři klasického připojení z počítače, není tomu ani zdaleka tak. V absolutních číslech je vidět, že třeba na hlavní strana Seznamu se během večerní špičky v mobilech ukazuje přes 155 000× , ovšem u počítačů to dělá skoro 3 000 000 zobrazení.

Reklama